Yeni bir umut!
Coşkun Özbucak

Yeni bir umut!

Bu içerik 2810 kez okundu.
Reklam

Umutsuz olmuyor. Umut tükendiğinde insanın kanları çekilir, yavaş yavaş yok olur. Ama umut her zaman canlılığını korur, hangi engel çıkarsa çıksın karşısına çok kolay aşar, hedefine emin adımlarla ilerler.
Yaşamın her aşamasında, sosyal ve siyasal sericin gelişmelerinde ‘umut’ panzehirini içimizde büyütmek için gerekeni yapmaya çalışmaz mıyız? Başarmak, var olabilmek için ‘umut’ en önemli yakıttır!
Özellikle de ülkedeki siyasi-ekonomik gelişmeler karşısında yeni bir umut için güzel bir habere o kadar gereksinimimiz var ki… Ve sonunda o haber de geldi. Emek, demokrasi güçleri bir araya gelerek ortak hareket etmenin zamanı geldi de geçiyor diyerek bir bildirge yayımladı. Sendika, dernek, oda ve çeşitli partilerin bir araya gelerek oluşturduğu Güç Birliği, gündemdeki tartışmalarda herhangi bir tarafta olma zorunluluğunu ortadan kaldırarak, birbirine karşı gibi gözükenlerin aslında aynı tavanın balıkları olduklarını söylüyor. Üçüncü bir seçenek olarak ortaya çıkıyor.
Gündemin ‘havuz medya’ tarafından yönlendirmesi nedeniyle ‘havuz medyada’ yer verilmeyen ortak bildirge açıklaması emek ve demokrasi güçleri tarafından duyuldu ve algılandı.
Yeni bir umut olarak ortaya çıkan Emek, Demokrasi için Güç Birliği, kısa zamanda ete kemiğe bürünerek gündemi kendisi belirlemek için ortaya çıkmaya başlayacak umudu yeni yeni oluşmaya başladı.
Ortaya çıkan yeni umut girişiminin eksiklikleri olabilir. Önemli olan birlikteliktir. Eksiklikleri yine birlikte yok edilecek. Ancak bir araya gelenler önce kendi gücüne güvenerek adım atarsa kısa zamanda çok toplumda tartışmaların yönü değişecektir.
Yaklaşık 20 kuruluş ve çeşitli kişi ve aydınların da içinde olduğu oluşum için herkese sorumluluk düşüyor. Merkezi birlikteliğin il ve ilçelerde de yapılanması olmadığı sürece bir araya gelmenin anlamı olmaz. Güç Birliği bileşenlerinin Ordu’daki var olan kuruluşlar da kendilerini merkezde görerek adım atarak, yerel birlikteliği oluşturursa, umut filizlenir, ayakları yere basar.
Güç Birliği’nin bildirgesinde Türkiye’nin demokratikleşmesi, hak ve özgürlükler, örgütlenme hakkı, basın özgürlüğü, kadın ve gençler, inanç ve kimlik hakları, insanca yaşam için iş ve gelir hakkı gibi her konuyu kapsıyor.
Yeni bir umut doğdu. Eksikliği var diyenler eleştirilerini dillendirmeli ki, eksiklikler giderilsin! Yani taraflar vardı; şimdi emekten, demokrasiden yana bir taraf daha ortaya çıktı. Emekten, demokrasiden yana bir rüzgar esmeye başlıyor, umut filizleniyor…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!