GARİP AMA GERÇEK GİBİ
Sevinç Erol

GARİP AMA GERÇEK GİBİ

Bu içerik 1217 kez okundu.
Reklam

 

Hep tüketim, hep tüketim. Yanlış biliyoruz, bu zamana kadar neler ürettik neler.  Hizmet derseniz acayip bir üretim aldı başını gitti. Son model binaları yer açmak için inşaat sektöründe kesilmedik orman, yanmayan ağaç, yıkılmadık çiftlik bırakmadık. Yolara gelince, öyle dağlar delindi ki doğa hıçkıra hıçkıra ağladı açılan yoları gördükçe.  Tarımda derseniz ithal etmediğimiz parmaklarla sayılı ürünler kaldı. Çiftçinin masrafını artırıp, ürün bedelini de düşürürsek. Böyle bir gelişmenin önünde kimse duramaz.

Belediyeler derseniz, altını üstüne getirdikleri beldelerde borçların üstünden altyapı gelişim çalışmaları ile tam gaz.  Eğitimde devrim yaptık. Çocuklara sular seller gibi her şeyi ezberlettik.

Turizm de yeni bir çağ açtık. Yurtdışından gelen mültecinin haddini hesabını biz kaçırdık. 

Genç neslin hepsi seri üretime takılmış aynı tarz yüz hatları. Estetikte çığır açtık. Sanırsın hepsi Adnan Hocanın müridi olmuş.  Tüketim furyasında bir geliştik pir geliştik.

Dur durak yok, bir gelişimin sınırlar ötesi tüketiminde tavan yapmaktayız.

         Edep dersen şaha kalkmış. Saygıda kusursuz bir üslup birlikteliği baş göstermiş.

Herkes her konuda profesör olmuş. Fikirsel konu dâhilinde olmayanlar kınama cezası ile “hımm det” oluvermiş.

Gelelim hayvancılığa. Kurban bayramında dinen ithal ineklerin kesilmesi caiz görülür görülmez Hollanda sınırına dayanıp irtica edecek birçok inek olacak gibi gözükmekte.

Bir zamanında kuş gribine yakalanan tüm kanatlı canlılar göç edip cenneti mekanların da huzur içinde gelişimlerini tamamlamış bulunmaktadırlar.

         Kadın, çocuk taciz ve cinayetlerinde aklın zirve yaptığı, kanların donduğu korku filmlerindeki aksiyonları geride bırakacak hüpher bir gelişmeyle top onda bir numarayı kimseye bırakmama için sınır tanımaz olduk.

Sağlık derseniz. Demeyelim daha iyi şu saatten sonra o kuruma sakız diyelim çiğnedikçe şişip şişip dilimizde patlar oldu.

Garip ama gerçekçi bir gelişimin kurbanı olduk. Hani deseler geliştiniz mi yalan yok biz çok geliştik diyebiliriz.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!