ATATÜRK ADINI ANMAK SUÇ MUDUR?
Cevat Yıldırım

ATATÜRK ADINI ANMAK SUÇ MUDUR?

Bu içerik 1588 kez okundu.
Reklam

 

Bu yıl 30 Ağustos Başkomutanlık savaşının kutlaması cuma gününe denk gelmiş bulunmaktadır. Bu nedenle cuma namazı vaktinin gelmesine 40 dakika kala vaizi dinlemek üzere camiye gidiyoruz. Gecikmeden vaizde görevine erken getir. Malazgirt, Çanakkale 15 Temmuz şehitler günü ve Zafer bayramı gibi günlerin isimlerini söyleyerek geçiştirir. Uhud ve Hendek savaşlarını tavsilatlı olarak anlatmaya başlar. 

Vaiz, 30 Ağustos Başkomutanlık Zafer Haftası cümlesini hiç sözleri arasına dahi almaz. Bizler cami içinde Zafer haftasının öneminin anlatılmasını beklerken konu şehitlerin Ruhuna Fatiha diye kapatılır. 

Sevgi değer okuyucularımız bizleri ne kahretti biliyor musunuz? Anılan gün ve nedeniyle, Atatürk kelimesini hiç ağızlarına dahi alınmayarak söz edilmemesidir. 

Bu uygulama nedeniyle Diyanet İşleri Başkanı, Atatürk'ün kurduğu Diyanet İşleri Başkanlığı koltuğunda nasıl rahat oturabiliyor? Bu uygulama vicdanını rahatsız etmiyor mu? 

Yine Diyanet İşleri Başkanı, Atatürk'ün ölüm yıldönümüne bir gün kala "Keşke anadolu yunanlıların işgalinde kalsaydı, diyen Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesi Türk milletinin vicdanlarını rahatsız edeceği hiç düşünmedi mi? 

Şimdi hep beraber, yaşanan tarihimizin öncesine şöyle bir göz atalım...

İstiklal Savaşı biter. Lozan'la Türkiye özgürlüğüne kavuşur. Bu durum İngilizlerin kontrolünde bulunan ülkelerde ilgiyle izlenir. İslam ülkelerinde Atatürk'e karşı büyük bir hayranlık duygusu gelişmeye başlar. 

Bu uyanış İngilizleri rahat eder. Atatürk'ü din düşmanı göstermek için Türkiye içinde gizli istihbaratçı misyonerler görevlendirilir. Yerli ortaklarla hızla çalışmalara başlanır. Bu faaliyetleri, yurt içinde hızla yayılır. 

Şu anda ülkemizde nasıl bir uygulama yapılıyor. Bütün görevler, tarikatlar üzerinde yoğunlaşmış durumda uygulanmaktadır. Tarihi araştırma yapan yazarlarımız bu hususta net sonuçlara ulaşmış durumdalar. 

Bizleri idare edenler bunları bilmiyor mu? 

Daha dün Fettullah Gülen'in yaptığı uygulamalardan dersler çıkarmayacak mıyız? 

Cumhurbaşkanımızın, muhalefet liderlerimizin diğer önemli görevlerde bulunan kişilerin çoğunluğunda danışmanların Fetöcü çıktığını unuttuk mu? 

Şimdi  soruyoruz. Bu gizli çalışmalar Diyanet içinde yoktur diyebilir miyiz? Bu hususta ilgililer ve bizler ülke üzerinde oynanmak istenen gizli faaliyetlere karşı uyanık olmak zorunda değil miyiz? 

Yukarıdan itibaren izaha çalıştığımız aydınlatıcı bilgilerden dolayı, bizi din karşıtı gibi değerlendirenler olabilir ama biz, beş vakit namazını kılan, hac görevini yerine getiren, kuran okuyan bir Müslümanız.  Ancak sapına kadar Atatürk hayranı, milletini çok seven mütevazı bir insanız. 

Atam!.. Emanet ettiğin bu topraklar üzerinde ebediyen bayrağımız dalgalanacak, ezanlar susmayacaktır. Ruhun şad  olsun. Sana dil uzatanlar utansın!

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!