PUAN PUANDIR

PUAN PUANDIR

Bu içerik 334 kez okundu.
Reklam

Yönetimi olmayan, 2-3 kişinin özverisi ile 68 Aksaray maçına çıkan hatta ben şahsım lisanları yapmalarının bile zor olduğunu düşünürken 19 Eylül'de yer almaları sevindirici oldu. Yeni Orduspor takımı bizim Efsane Orduspor takımın düştüğü 3.Lig kadrosu olmuş.

Kamp görmemiş, hazırlık maçı oynamamış. Aksaray'dan fark mı yeriz düşüncesiyle maçı izlerken, kamp yapmış, transfer yapmış Aksaray karşısında güçsüz Orduspor takımı yine de fena oynamadı.

Puan puandır. 

İlk yarı 35.dakikada direkten bir topumuz, ikinci yarı kaleciyle karşı karşıya kaçan net pozisyonumuz var. Aksaray da  ilk yarı kornerden gelen kale içinde paralel geçen topa kimsenin dokunamaması ve ikinci yarıda 9 nolu oyuncu Hakan kafayla kaçırdı. Maçın hakkı beraberlikti ve öylede bitti. Biz kendimize kötüyüz derken Aksaray'ın da çok kötü takım olduğunu gördük. 3.Ligde izlediğim en kötü takım Aksaray. Hala onlar BAL Ligi'nde kalmışlar. Yeni Orduspor takımında göze batan oyuncular kimler derseniz; başta kaleci Cantuğ hiç hata yapmadan oynadı, sol bek Tevfik, Burak Özsoy, Mert Efe gayretli oyunculardı. Altan ilk yarı kötü ama ikinci yarı kırmızıya kadar iyi oynadı. Kaptan Yasin, fizik olarak tam hazır değil. Gerçi hiçbiri değil, normal karşılıyorsun kamp görmemiş. 10 günlük takıma göre yinede puan iyidir. 

İkinci yarı oyuna giren Erce Güngör 17 yaşında Orduspor takımının ilerde yıldız oyuncusu olacak, ben inanıyor ve güveniyorum. Tabi ki Emir Yılmaz da öyle.

Ben Yeni Orduspor değil de 3.Lig'de bizim dönemde benimde sportif direktör olduğum Orduspor takımını izledim sanki. 

Ama şu var: Yeni Orduspor takımı Ordu'nun takımı, siyasi sürtüşmenin sıkıntısını tüm Ordu şehri çekiyor.  Valisinin, belediyesinin sahip çıkmadığı ilin takımı olur. Yönetimsiz yönetimin başında öyle veya böyle bu kulübün başkanı var. Seversin sevmezsin ama bu kulübün başkanı ona destek verilmeli. Ben yinede başkan ve ekibini kutluyorum. Bu zor yolculukta başarılar dilemekten başka bir şansımız yok. Maç kazansa bu çocuklara prim nasıl verilecekti. Keşke kazansalar da şehrin parası olan insanlar utansalar. Telat Hocam gençleri oynatmasına ancak ben sevindim. Erce'nin yeri forvet, sol kenarda verimli olmaz. Son bölümde onu doğru yerde oynattı. Aksaray maçı ölçü olmasın. Biz ligde kalırsak büyük bir başarısı olur. Düşme adayı puan silinmeleri olan takımlar haricinde Aksaray ve Yeni Orduspor aday takımlardır. 

Transferlerde bitiyor. Mecbur bu çocuklarla yola devam edilecek para yok pul yok. Ama imkan var, sporcu piyasa için oynar. Genel Kurula gidilip paralı yöneticilerin sahiplenmesi gerekir. Yoksa fedakarlık yapan mevcut başkan, İl temsilcisi ve kulüp müdürü ile bir yere kadar giderler. Yöneticilik zor Allah yardımcıları olsun... 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!