BAYANLAR DÜNYA KUPASI
Ekrem Karadağ

BAYANLAR DÜNYA KUPASI

Bu içerik 1083 kez okundu.
Reklam

 

Gelişmenin ölçütü ve sınırı yoktur, İnsanlık yararına tüm gelişmelere Hıristiyan ülkelerin öncülük etmesi şaşılacak bir durum olmadığı gibi her alanda İslam ülkelerinin nal toplaması da faciadır. Teknoloji, bilim, sanayi, sanat, müzik ve spor alanlarında batılı toplumların gerisinde kalmak üzücüdür.

Şu acı gerçektir ki; kendilerini geliştiremeyen toplumlar diğerlerine uşaklık etmeye mahkûm yaşamak zorundadırlar.

Az gelişmiş ve erkek egemen toplumlarda kadınların söz hakları neredeyse yoktur. Özellikle de İslam toplumlarında eğitim almaları engellenmekte, sosyal ve çalışma hayatının dışına itilmek istenmektedir.

Oysa

 Kadın ve kızları kapatan hiçbir toplumlar ilerleme yolunda başarı sağlayamamışlardır.

Kadınların ne giyeceği, sokağa nasıl çıkacağı, bir işte çalışıp çalışmayacağı, kaç çocuk doğuracağı, öğrenim görüp göremeyeceği, pantolon giyip giymeyeceği, yalnız seyahat edemeyeceği ve saçını örteceği konularında ahkâm kesenlerin tümü çağdaş bilgi ve kültürden yoksun cahil erkeklerdir.

İslam coğrafyasının yoz kafası Camilerden beş yüz metre uzaklıkta idman yapan kızlardan tahrik olduğunu söylenedursun,

Kaldı ki bu örümcek kafalı zihniyet bebelerden de tahrik olmaktadırlar…

Gelişmiş uluslar bayanlar futbol dünya kupası düzenlemesi takdir edilir düzeylerdedir. Futbol maçlarında görülmüştür ki, erkeklerden hiç de eksik kalır yanları yoktur.

Futbolun her türlü becerisi, teknik yönü ve estetiğini sergilemeleri ayrı güzellik olmakla birlikte kadına tanınan fırsatı nasıl kullandıkları ve neler yapacaklarını çok güzel sergilemişlerdir.

Bir yandan zevk alarak bayanlar futbol müsabakalarını izlerken, öte yandan İslam coğrafyasında yaşam süren kadınları aşağılayarak, tahrik ettiğini gerekçe göstererek bu gibi spor etkinliklerinden mahrum bırakmak bayanlara karşı yapılan ihanettir.

Fırsat verildiğinde neler yapacakları görülmüştür.

Müslümanların kadınlarına yaptığı zulüm tarif edilemezken, Hindistan da ineğe verilen değer ve duyulan saygı daha üstündür. Kapatmak, sakınmak, örtünmek, korunmak gibi kavramlar bir tanrı buyruğu ise niçin sadece kadınları kapsadığıdır.

Kapalılık ya da örtünmeyi sırf saç ile sınırlamak kız ve kadınlarımızı aşağıladığı gibi çocuklarının gözünde daima suç işlemiş ya da suç işlemeye meyilli izlenimini doğurur.

İslam coğrafyasında yaşam süren kadın ve kızlarımız bağnaz anlayışın zulmünü kırmalıdır.

Karanlığın sonu futbolun güzelliğiyle ışıldamalıdır.

 

 

 

 

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKAN, ZONGULDAK'IN YOLUNU TUTTU
OKAN, ZONGULDAK'IN YOLUNU TUTTU
TEKNOKENT, GATTOSU'YA EMANET
TEKNOKENT, GATTOSU'YA EMANET