Öğretmen, Öğrenci ve Aile İlişkilerinde Karşılaşılan Problemler
Cevat Yıldırım

Öğretmen, Öğrenci ve Aile İlişkilerinde Karşılaşılan Problemler

Bu içerik 5640 kez okundu.
Reklam

 

Bizler gibi yaşlı insanların, boş zamanlarını değerlendirme yeri, genellikle öğretmen evleridir. Anılan yerde zaman zaman çalışan genç öğretmen arkadaşlarla sohbetlerimiz olur. Böylece birbirlerimize yaşantılarımızı, sorunlarımızı aktarma fırsatı buluruz.

Genç öğretmen arkadaşlara soruyoruz; Mesleki sıkıntılarınız var mıdır? Bin bir ahlarla vahlarla karşılaşıyoruz. İlginç cevapları aynen şöyledir:

1-Ders zili çalıyor. Okul bütünlüğü içerisinde topluca derslere giriyoruz. Okulun birinci katında ders veren öğretmen arkadaşlarımızın sesler, ister istemez çevreden duyuluyor. Bilhassa birinci sınıfı okutan öğretmenlerimizin sesleri daha yüksek çıkıyor. Evi okula yakın olan öğrenci velilerinden bazıları bu sesten rahatsız olduklarını ifade ederler. Bu nedenle öğretmeni şikayet ederler.

2- Zaman zaman iki öğrenci birbirleriyle oyun oynarken kavga yaparlar. Anılan öğrencilerden bir tanesi arkadaşını öğretmenine şikayette bulunur. Öğretmen öğrencilerini dinler. Birisinin haksız olduğunu görür. Öğrencisini okşayarak 'evladım, sen haksızsın' der. Çocuk gelişmeleri ailesine anlatır. Aile bu gelişmeleri incitici bulur. Öğretmenle görüşme yerine doğruca şikayette bulunur.

3- Öğretmenlerimizin sakalı, bıyığı, bağlamalı saçı, pantolonları gibi konular vatandaşlar tarafından eleştiri konusu oluyor. Bu durum da bizleri üzüyor. Çünkü öğretmen öğrencisine örnek olmalıdır diyorlar. Kılık ve kıyafetlerin serbest bırakılması bu duruma sebep olmaktadır.

4- Biz büyüklerin zamanında öğretmenlerimize büyük bir saygısı vardı. Bütün problemler okul, aile, öğretmen arasında çözülürdü.

Şimdi hep beraber bir düşünelim. Bu duruma nasıl geldik? Bir çok insanlarımızla görüşüyoruz. Nedenini eğitimdeki gelişmeler ve siyasal dengesizliklere bağlamaktadırlar. Acaba öyle mi?

Bakınız, 18 Ekim 2018 tarihinde, İsmail Küçükkaya'nın Fox TV programında sayın Abdurrahman Dilipak ne diyor?  'Namazı bıraktık. Fabrika gibi İmam Hatipler açtık. Öğrencisiz içi boş sınıflar çözüm mü?'

Arkadaşlarımızın feryatları gösteriyor ki, eğitimimizin tıkandığı anlaşılıyor. Bu tıkanıklığı gidermenin yolunun Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiyesi, tarikatların etkisi dışında ehli insanlarla yeni bir bilimsel hüviyetine kavuşturulmalıdır.

Çünkü yabancı istihbaratçıların kontrolünde olan tarikatlar, insanlarımızı din yoluyla uyuşturup, akıl ve ilimden uzaklaştırmayı amaç edinmektedir. 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAKEM FACİASI!
HAKEM FACİASI!
"SIRA PLAY-OFF FİNALİNDE"