O BİZİM KARDEŞİMİZ!
Mustafa Köksal

O BİZİM KARDEŞİMİZ!

Bu içerik 106 kez okundu.
Reklam

 

Bu ilin çocuğu, Orduspor'un alt yapısından yetişen azda olsa bu takımın formasını giymiş ender insanlardan, şanslı kişilerden biri.

 Onunla çalışma, beraber olma imkanım oldu Orduspor'da.

Kulüp menajeri olarak, Aydın Yıldırım ustanın teknik adamlığında Erzincan maçında beraber olduk.

O forma içinde çokta iyi idi.

Efendi ve de saygılı.

Sonra hukuk okudu, AKP'de Enver başkan ile siyasetin içinde oldu.

Ordu milletvekilliği yaptı, o sıralarda Orduspor birileri tarafından dilim dilim doğranır iken, borç batağına atılır iken Enver başkan, Mustafa Kılıç ve Ertan Bakır ile bir takım kurma fikri hasıl oldu.

Kuruldu, 3 Lig'e kadar geldi.

Yanlış teknik adam seçimleri son yıllarda can sıktı, paralar boşa harcandı, hatalı işler yapıldı.

En kötüsü alt yapı denen en önem arz eden yer temelsiz çürük oldu.

Mustafa Kılıç desteksiz kaldı.

En üst en altı ezdi.

Bugün yeni yönetim oluştu. Sevdiğim bir isim. Uğur Çelenk yönetimi oluştu. Orduspor ile birleşirler dendi nedeni onlarda saklı bu iş neden niye olmadı?

Halk olsa idi mutlu olurdu. Oktay bey ve ekip dün sayın Yılmaz başkanlığında Yeni Orduspor takımını bir kaç iş adamı dahilinde Ordu halkının dışında kapalı kapılar ardında 3 yıl boyunca içe kapanmışlık içinde yönetmesi, bugün insanların, iş dünyasının ve ordu amatörlerinin, spor adamlarının ilgisizliğinin baş mimarı olmuştur. Bugün benim de idareciliğini yaptığım bir kaç kez alt yapı ile düşüncelerimi onunla paylaştığım insan Oktay Çanak.

Bugün, dün aslında her daim içinde, kahvesinde, parkında, lokalinde, sokağında olması gereken sevgili Oktay bey Ordu halkının desteğini şimdi istiyoruz diyor.

 Doğru adres Ordu insanı, halkı, spora gönül vermiş insanlar,amatörler. Dün akademide olun dediğimizde bizi hiç görenlerin bugün tek çaresi alt yapı ve akademi de olmak.

Oktay Çanak 3 yıl önce içinde olmaktan, yaşamaktan gurur duyduğu bu ilden bugün Yeni Orduspor için uzatın ellerinizi diyorsa aslında bu 3.Lig'deki takıma uzanmalı eller. Kinin, nefretin değil, özün, sözün yüreklerin bayramı oluşmalı. Hilmi beyde yardımcı olmalı. Aşkın beyin muhteşem bir takımı var elinde, kurmak istesen 100 yılda kuracağı bir Altınordu Belediyespor'u var, ona sahip çıkması zaten Yeni Orduspor'a destek demek. Yapılanı, zorda kurulanı yıkmak kolay. Ama ya sonrası. Öncesinde kırılmış kalpler sırtını döndüklerince sırtına vurulunca eller acaba samimi mi diyor halk. Bunun samimiyeti Uğur başkanla ve Oktay başkanla şimdi olacak ise yapılmalı. Dün çok fazla kaçıldı, bu Ordu halkından çok fazla...

Oktay bu ilin bu Orduspor'un spor insanı. Yüreğinde olması her daim en doğru iş. O bizim kardeşimiz, kardeşler küsse de asla eller bırakılmaz. Ordu'da bırakmaz yeter ki kalpler samimi olsun.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKAN, ZONGULDAK'IN YOLUNU TUTTU
OKAN, ZONGULDAK'IN YOLUNU TUTTU
TEKNOKENT, GATTOSU'YA EMANET
TEKNOKENT, GATTOSU'YA EMANET