Ezberleri bozdu…
Seran Eren Şensoy

Ezberleri bozdu…

Bu içerik 339 kez okundu.
Reklam

 

Tıpkı Recep Tayyip Erdoğan gibi… 1990’lı yılların ortasında İstanbul ilçe belediye başkanlığından Büyükşehir’e, oradan parti liderliğine, bugün Cumhurbaşkanlığına uzanan süreçteki gibi bir lider doğdu, adı da; Ekrem İmamoğlu.

Aslında süreç İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı süreci ama hükümet olayı öyle bir mecraya taşıdı ki; “beka” diyerek, Türkiye’nin genel bir sorunu havasına soktu. Bunun bedelini de öyle görüyoruz ki ağır ödüyor.

Seçimin yenilenme kararı ile Türkiye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine kilitlendi. Sanki bir genel seçim havası verildi. Bir İmamoğlu 7 düvelle mücadele ediyor. Cumhurbaşkanı, Bakanlar, milletvekilleri, bürokrasi, yandaş basın İmamoğlu’nun karşısında geniş ve güçlü bir cephe oluşturdu.

Ama yine görüyoruz ki arkasında her gün artan halk kitlesi ile İmamoğlu cephesi gittikçe güçleniyor. Halk benimsediği liderine sahip çıkıyor.

Aslında Ekrem İmamoğlu, Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk politik günlerini, liderlik anatomisine çok benziyor. Özellikle sakin ve uzlaşıcı tavrı, halka yaklaşırken gözlerindeki ışıltı, sevgi halkla arasındaki sevgi ilişkisini güçlendirdi.

Yani aslında liderler bunu sorgulamak durumda. “Biz nerde hata yaptık” diyip, önce sevgi diline geri dönmeliler. Kavgayı değil, uzlaşıyı seçmeliler.

Bugün sevgi dili ile İstanbul seçimini kazanan bir kişinin önünde, yarın kimse duramaz. Tıpkı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 2002’ye doğru çizdiği portre gibi…

Siz kavga etmeye devam ederseniz, siz demokrasiyi zedelerseniz, siz halkın iradesine saygı duymazsanız,biri gelir ezberinizi bozar ve bugün olduğu gibi kimyanız şaşar!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!