“HİZMET!”
Coşkun Özbucak

“HİZMET!”

Bu içerik 1851 kez okundu.
Reklam

Ulubey’de Alevi köylerinin yollarının bozukluğu ve yine Ulubey Ören Mahallesi’nde rüzgârdan ve yağmurdan zarar görmemesi için halkın trafoyu kartonlarla sarmış olduğu haberini okuduğunda, kendi gezdiğim yerlerde gördüğüm ayrımcılığın, bir ‘tercih! olduğunu kanıtladı.
Beton ve asfalt yol yapımı konusunda ‘atılım’ yaşandığını ifade edenler acaba buralardan haberdar değil mi? (!) Bu haberlerin doğruluğuna kendim çoğu yerlerde tanık oldum. Burada yer adları yazmayacağım. (İnanmayanlar olursa yer adları da veririm. Bu konuda yer adı vererek bir yazı da yazmıştım.) Yer adı vermememin nedeni mağduriyet yaşayan yerlerin yazılanlar kadar olduğu sanlır diye. Görmediğim çok yer vardır yolu olmayan!
Yol hizmetleri yapılıyor, bunu olumsuzlamak; yol yapılmıyor demek doğru değil. Ancak yapılacak hizmetlerde öncelik olması gerekmez mi? Kullanılabilir yollar asfalt ya da beton yapılıyor ya bozuk yollar ne olacak? Oysa öncelik, olmayan yolu yapmak, kullanılır olmayanı kullanılabilir hale getirmek değil mi?
Hizmet, siyasi, inanç gruplarına göre değil; gereksinimine göre olmalı. Bu konuda yazdığım bir yazıda da vurgulamıştım. Yol asfalt olarak devam ediyor, beton başlıyor ama Alevi mahallesi (köyü) sınırı başlar başlamaz bozuk toprak yol sizi selamlıyor! Bu bir çelişki değil mi? Söz konusu mahallelerin (köylerin) ana yolları böyle, ara yollarının nasıl olduğunu konusunda bir şey söylemeye gerek yok!
Aslında gazete ve televizyonlardaki haberlerin yetkililer için uyarıcı özelliği var. Yapılan yanlışlardan, eksikliklerden kurtulmanın yolunu gösteriyorlar ama bunları dikkate alan yok gibi…
Ordu, Büyükşehir olduğuna göre (5 yıl geçiş süreci) artık dağınık yerleşim de bitmesi gerekiyor. Her isteyen istediği yere bina yapamamalı, yerleşim alanı belirlenmeli. Çünkü altyapı hizmetinin daha sağlıklı olmasının yolu da bu yöntemden geçiyor. ‘Her eve yol’ dönemi bitmeli! Yani yeni dönemde bu konu da tartışılmalı, yöneticilerin ‘dediği’ doğrudur anlayışına son verilmeli. Hizmetlerde adalet öne çıkmalı…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!