AYRAÇ
Gürsel Yıldırım

AYRAÇ

Bu içerik 2338 kez okundu.
Reklam

 Sevdiğiniz bir kitabı alır, okur okursunuz. Bir ara nefeslenmek istersiniz. Kaldığınız sayfayı işaretlemek için “ayraç” denen bir nesneyi sayfanın arasına sıkıştırırsınız. Ayracınız yoksa, sayfanın üst kulağını şöyle bir katlar işaretlersiniz.

     Orası ara verdiğiniz yerdir.

     Bir dahaki okumaya oradan başlarsınız.

     31 Mart Türkiye seçmeni için bir ayraç günüydü. Cumhuriyet treninin tarih sahnesinde yürüdüğü zaman akışında, zaman zaman hak, hukuk, adalet mücadelesinin verildiğini biliyoruz. İktidarların zaman zaman “gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde” olduğunu yaşadık. Ama asla yönümüzü değiştirmeden yolumuza devam ettik. Şunu da hiç unutmadık; terazi Türk halkının elindedir.

     Seçimler bu terazinin tartı günüdür. Çok tartılardan geçerek bu günlere geldik. Acılar çektik, sevinçli günler yaşadık. Beraber olduğumuz günler kadar, içimize yangınlar çöktüren günleri de gördük. Siyasetçilerimizin başarısız yönetimlerinden dolayı ekonomik zorluklarla uğraştık. Fabrikalar açtık, fabrikalar kapadık. Tarımın altından girip üstünden çıktık. Ağrı Dağı’nın başından Edirne Ovası’na kadar her toprağımızda yetişebilen patatese muhtaç kaldık. Sofralarımızın paşası soğanın peşine düştük.

     Hep bunları sinemize çektik.

     Ama en son 31 Mart seçimlerinde yaşanan hukuksuzluğu, yapılan ayıbı kabul edemez duruma geldik. İşte tam orada hayatımızın akışına bir ayraç koyduk. Ayraç koyduğumuz sayfayı 23 Haziran’da yeniden açacağız. İstanbullular tüm ülke adına o tarihten itibaren o sayfayı okumaya başlayacaklar.

    Bakalım göreceğiz.

 

yildirim.gursel@gmail.com

13 Mayıs 2019/ORDU

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!