HANGİ ERDOĞAN
Ekrem Karadağ

HANGİ ERDOĞAN

Bu içerik 2559 kez okundu.
Reklam

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Erdoğan’ın en büyük yanlışı ve de açmazı kibrinde, hoşgörüsüzlüğündedir. Üstlenmiş olduğu sınırsız yetkiler ile bir anda nereden geldiğini unutturmuştur.

16 Nisan 2017 Anayasa değişikliği halk oylamasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yürürlüğe girmiştir. Partili Cumhurbaşkanlığı sistemi yanlıştır, tarafsız ve adil olması söz konusu değildir.

Şu acı gerçektir ki; gerekli yasal düzenleme ve alt yapısı oluşturulmadan ve kurumsal düzenleme yapılmadan, bağımsız yargı ve hukukun üstünlüğü esas alınmadan hazırlanan Anayasa görüldü ki tüm halkı kucaklayamamaktadır. Zira kendi ifadesiyle de taraftır.

Cumhurbaşkanı; devleti temsil eder tüm vatandaşlara eşit mesafeli yaklaşım göstermekle mükelleftir, aksi takdirde Cumhurbaşkanı olamaz.

Kendi partilileri reis şeklinde hitap etmektedir. Kimilerine göre de başkandır, ancak oda, cemiyet, dernek gibi kurumları yönetenlere bu unvan ile anılır.

Reis mi? Başkan mı? Cumhurbaşkanı mıdır karar verilmelidir.

İktidara geldiğinden bu yana emeklisi, işçisi, esnafı, köylüsü yoksullaşmıştır. Kar eden kurumları yabancı sermayeye bir avuç para uğruna satmak çare değildir. Üretmeden bir toplumun ayakta kalması olanağı yoktur.

Eğitimi dinselleştirilmesi ile genç nesillere kötülük yapılmaktadır, gençlerin dünya ülkeleri insanlarıyla rekabet etme imkânı yok edilmektedir. Uygulana gelen eğitim sistemi genç nesilleri teknolojisi gelişmiş batılı ülkelere uşaklık yapmaya yöneliktir.

Şu acı gerçektir ki; aç ve çıplak insanları dua ve ibadet ile doyurmak olanaksızdır.

Hangi Erdoğan’a inanacağız ve güveneceğiz… 2002 yılında bir yüzükle yola çıkan Erdoğan’a mı? Halkı aç ve yoksul, emeklisi perişan, köylüsü çaresizken inanılmaz servete sahip olan Erdoğan’a mı? Her türlü yetki ile donanmış ve güçlü, lakin çaresiz Erdoğan’a mı?

Zira İnsanlar el açar olmasa dahi muhtaç, siyasetçiler ise, karnı tok olsa dahi gözleri aç olanlardır.

Birileri çıkıp özelliklede Adalet ve Kalkınma partililer Sayın Erdoğan’a bunları anlatmalıdır…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!