SPORUMUZ!

SPORUMUZ!

Bu içerik 340 kez okundu.
Reklam

Takım olmak, kulüpleşmek, saha yapmak, madden güçlü olmak kurtaramaz orada; "AHLAK-ADALET-SADAKAT-İTİMAT-BİRLİK-İNSANA SAYGI" yok ise.

Bunların olmadığı yerde varlığınız da bulunduğunuz  kulüplere kurban olduğum olmuyor, kalktığınız da o masadan altındaki pislikle beraber bütçesi, sporcusu, yarını, borç batağına esir olmuş bir enkaz kalıyor.

Sonra da vay anam, oy anam, ne anamlı sitem. Transferler, yabancı hayranlığı, korkak teknik adamların utanmazların anlaştıkları bir boka yaramayan sporcu istekleri, iyiye sözümüz olmaz, bu ile madden manen çok şey, kazandırmış futbol canlarına söz  olmaz. Kim Orduspor'a gelmiş o muhteşem bu kulübe para  ve sporcu kazandırmış ise zaten 50 yıldır bu millet onları unutmadı.

Ahlaklı, adaletli, saygılı ve sadakati olan itimat edeceğin sporcunun hocası ancak senden biri olur, bazı istisnalar, çürükler çıkar ki bu her çuval içinde olağan işler..

Kulüpler aldıkları oyuncuya dikkat edecek, bakın bir takımın malzeme odası o takımın namusudur. Ona dokunan hangi sporcu olursa olsun o takımın namusuna şerefine dokunmuştur.

Ben Delikkayaspor'da o malzemeleri arabamda taşıdığım yıllarda çorabın yırtığını sakladım. Aynı şey Mehmet kardeşim ile Orduspor'da buradaki ister üst ister alt yapı bir tek çöpüne zarar verdiğinde o kulübe vermiş sayardık.

A Takımın malzemesi ile alt yapı yıllarca malzeme sorunu çekmezdi.

Şimdi sporcunun oynadığı kulübünün malzemesini alıp gitmesi,topunu tarağını alması, malzeme odasını paramızı vermediler diye boşaltması, kulübe takıma ve de kendine yaptığı en çirkin yakıştırma olur.

O yüzden diyorum ya yapı idareci kulüp başkanı ile tamam olmuyor. Soyunma odası malzeme odası tedavi odası. Masörü, malzemecisi de teknik adamı kadar özünde olmalı ki,o idarecide bulunduğu yerde huzurlu olsun. O yüzden ister başkan, ister idareci ister hoca ister sporcu ahlaklı, edepli, sorumlu, sadakatli olmadığı mı ne kadar transfer edersen et, paralar harcarsan harca asla senin hayallerin sana kulübe nasip olmaz.

Art niyet olduğundan...

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!