BEKA MI ZEKÂ MI?
Ekrem Karadağ

BEKA MI ZEKÂ MI?

Bu içerik 675 kez okundu.
Reklam

Devletlerin elbette bulunduğu koşul, yer altı zenginlikleri ve coğrafya konum itibariyle beka sorunu vardır, her devlet için geçerli bir hadisedir. Böylesi bir tehlikeyi devleti yöneten siyasetçilerin sürekli dile getirmesi ve beyan etmesi affedilir değildir.

Kaldı ki, her daim var olan beka tehlikesini sürekli dillendirmekle, güvenlik için çalışanlarda güvensizlik yaratır.

 Şu acı gerçektir ki; vatandaşların, iş insanlarının moralini bozduğu gibi yurdumuzun düşmanlarına güç ve ellerine koz verir. Yabancı sermaye akışının kaçmasına vesile olur ve yurdumuza dışarıdan bakıldığında güven duyulmayan ülke olarak hafızalara yerleştirilir.

Beka; bir devletin toprak bütünlüğünü, hukukunu ve anayasal düzenini iç ve dış tehditlere karşı koruması suretiyle hayatiyetini devam ettirmesi. Kalıcılık ölmezlik…    

Fetullah Gülen ile işbirliği yaparak sahte Balyoz ve Ergenekon davaları ile Türk ordusu mensupları cezaevine tıkılırken, Yargı siyasallaştırılarak Hâkim ve Savcılar iktidar partisi mensuplarına dönüştürülürken, Üniversite ve fakülteler bilimsel eğitimden uzaklaştırılırken, Hukukun üstünlüğü ayaklar altına alınırken, Demokrasi ile oynanırken Hırsızlık, yolsuzluk, talan ve adam kayırmacılık devam ederken, Okullar öğrencilere, hastaneler hastalara müşteri olarak bakarken, Özelleştirilen kurumlar halkı soyarken, Çocuklara cinsel taciz ve tecavüzü görmezlikten gelirken, Kızlar ve kadınlar katledilirken,

Nerelerdeydiniz demezler mi?

Kurumları satmanız, Orduyu dağıtmanız, yargıyı bağımlılaştırmanız, Meclisi devre dışı bırakmanız doğru değildi…

Ne yazık ki; Yurdumuzda yaşananlar bir beka sorunu değil zekâ sorunu söz konusudur.

 Kemal Atatürk sistemleri o denli kuvvetli ve koordineli kurmuştur ki, dış güçlerin tehditlerine; Yurdumuzun menfaatlerine aykırı dış güç talepleri karşısında Türkiye Büyük Millet Meclisi, yargı ve güçlü Türk Ordusu bütünlük sergilemiştir.

Bu bakımdandır ki; yurdumuzun kurumlarını yabancılara satanların, Meclisi işlevsizleştirenlerin, yargıyı bağımlı kılanların, hukukun üstünlüğünü tanımayanların, Orduyu dağıtanların ve tüm bu yaşananlara göz yumanların beka demeye hakları yoktur.

Bu söylem özde değil sözdedir.

Yurdumuzu çıkmaz yola sokanların zekâ sorunları vardır.           

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!