Oyun
Sevinç Erol

Oyun

Bu içerik 185 kez okundu.
Reklam

   Var olmanın en büyük yükü anlaşılamamadır. Sonrasında mücadele etmesin. (pes edersin) Garip bir dünyada yaşıyoruz. Başkalarının kalıplarını kabullenip onların istedikleri doğrultuda yaşam rolünü oynamasan sen beceriksiz ya da aptal sıfatı alırsın. 

Sorumluluğu, kişinin bireysel rolüyle bağdaştıramamak gibi bir eksikliğimiz söz konusu. Birilerinin kendini göstermelerine yol açmıyorsan rolünü iyi yapamıyorsan sürekli uyarılma alırsın. İnsanlar kendi karakterlerinde tavırlarını sergilerler. (Sizi anlama çabasında olmazlar) Bireyleri Küstürüyorsunuz, insanların yeteneklerini ve gelişime katkılarını görmüyor gem vuruyorsunuz.

Alberto Aiestain 'a da geri zekâlı damgası vurulmuştu dönemin kendince doğru yaptırımları olan sabit fikirli diktalarınca. Yanlış yapıyoruz, insanların değerlerinin kabul görmesi kendi seçimleri ile olur. İnsanları değersizleştirmek, emeklerini görmezden gelerek kişileri anlamayarak gem vurarak, önlerine setler çekilerek yapıyoruz. Nasıl olsa anlaşılmayacak kabullenişlere sürüklenip önyargılı insanların kısır döngülerinde, aydın havaları atıp cahilce sunumlarıyla kendinizi ve bulunduğunuz toplumu kandırıyoruz... 

Tarih boyunca insanlar bireysel çıkarlarıyla kendi sonlarını er ya da geç getirmişlerdir. Bu kaçınılmazdır! Oysa paylaşmanın, hoşgörünün zenginliği ve gelişime katkısı büyük bir saygınlık ve ilerlemedir. 

 

Bireysel misyonlar ve vizyonlar oluşturma çabaları geliştirmez, geriletir. Düşünce çok yönlü ve sağlam bir kombinasyonla olur. Başarı her bireyin zenginliğini ortaya koymasıyla oluşur. Kimseye çelme takarak, aşağılayarak bir yere varılmaz. Varılırsa da bu adil ve kalıcı olmaz. Topluma ve bireylere hiçbir şey de katmaz. Kendi saygınlığınızı düşünüyorsanız önce saygın davranmalıyız.  Yaşam bir oyunsa rolümüzü edepli icra edelim. Yeryüzü sadece bizim çevremize değil ortak yaşamsal paylaşım alanlarının da çevresinde dönmektedir.

 Kendinize yapılmamasını istediğiniz şeyleri başkalarına yapılması ne kadar doğru bir sorgulayın.

Suçlu aramayın düzenin ya da düzensizliğin sorumluluğunu alın. Sorumluluk vermek itaatkâr köleler oluşturmanız anlamına gelmez. Kişilerin gelişmesine destek olalım köstek değil.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!