Başka müdür yok mu?
Seran Eren Şensoy

Başka müdür yok mu?

Bu içerik 478 kez okundu.
Reklam

Ordu’da işlerin iyi gitmediği sektörlerin başında sağlık geliyor. Bunu başta bizim gazete olmak üzere yerel ve yaygın medyadaki haberler de sık sık görmekteyiz.

İl Sağlık Müdürlüğü ile ilgili bir sürü iddialar var. Sadece gazete ve televizyonlarda değil, sosyal medyada da sık sık bu haberlere rastlıyoruz. Sosyal medyada ise adeta saatte bir iddia düşmekte. Meclis gündemine geliyor, milletvekilleri “alın bu sağlık müdürünü” diye mecliste bağırıyorlar!

Biri iktidara yakın, biri yetkili 3 sendikanın 3’ü de sağlık müdüründen rahatsız.

Ordu’da onlarca daire müdürü var, gündemde tartışılan, eleştirilen, tepki gösterilen tek bir müdür var o da Sağlık Müdürü. Her ne hikmetse iddialarla ilgili bugüne kadar ne bir soruşturma açıldı, ne de herhangi bir işlem yapıldı. Ya da açıldı veya yapıldı ise de kimse kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı veya gereği duymadı.

Onun içindir ki akıllara bu müdürü kim koruduğu sorusu geliyor… Korunabilir de. Normaldir. Ancak bu kadar sivil toplum örgütü ve milletin vekillerinin getirdiği eleştiriye rağmen valiliğin neden bir açıklama yapma gereği duymadığını anlamış değiliz.

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!