Unutulan birkaç başlık
Coşkun Özbucak

Unutulan birkaç başlık

Bu içerik 2363 kez okundu.
Reklam

Ülkenin gündemi sürekli değişiyor ama yaşam devam ediyor. Ana konular değişebiliyor. Sorunların çözümü için planlama yeterli.
Fındık üreticilerinin mağdur olmayacağı konusunda yapılan açıklamalar vardı. Bu açıklamaların sözde kalması istenmiyor. Fiili durum yaratılarak üreticinin emeğinin ve ürününün karşılığının verilmesi için yaptırım yapılması konusunda beklenti var. Yetkililer şu an sessiz.
Fındıkta para kazanan kazanana ama üretici geleceğinden kuşkulu. Bu kuşku Ordu ekonomisini de olumsuz etkiliyor.
Seçimden önce ve sonra ‘taşeron işçilik bitecek’ açıklamaları nedeniyle taşeron işçiler içinde oluşan ‘mutluluk- sevinç’ duyguları yok oldu çünkü taşeronlar unutuldu.
Umutlu olan kimi taşeron dernekleri vardı! Sendikalar vardı, verilen sözün tutulacağını iddia eden ama bugün onlar da suskun.
Emeklilerin bankalardan alması gereken promosyonlar da karakışa kaldı. Son açıklama Ocak 2017. Bakalım bu tarihte sorun çözüm bulacak mı? Oysa sözler verilirken çözüm ne kadar kolaydı.
Dün, bugün, yarın daha neler duyacağız bakalım.
Asgari ücrete ‘artış’ yapıldığında Ekim ayında yükselecek olan vergi dilimi nedeniyle mağduriyet yaşanmayacak açıklaması yapılmıştı. Ekim ayı geldi, sorunun çözümü konusunda bir açıklama bekleniyor.
Maaş aynı ama giderler çoğalıyor. TÜİK açıklamaları ortada. Zenginle yoksul arasındaki makas açıldıkça açılıyor.
Genel sözlerin yanında yerel sözler de var.
Ordu’da cadde otoparklar kaldırılacaktı ama nedense yalnızca şirket değişti. Seçim öncesi ve sonrası bu konuda yapılan açıklamaların bir sorumluluğu olmalı. Ne oldu da cadde otopark devam ettiriliyor?
Çevre yolun birinci etabı Eylül 2016 tarihinde açılacaktı, olmadı iki ay sonra dendi. Şimdi de üç aya çıktı. Yani 2017 yılına devredildi açılış. Yapılan işin ne zaman biteceği planlamada belli değil mi de farklı açıklamalar yapılıyor? Artık Ordu trafiği sıkışıklıktan kurtulmalı.
Bir de dolmuşların değiştirilmesi konusunda açıklamalar vardı. Şu an ne olacağını dolmuş hattı olanlar da bilmiyor. Nasıl olacak? Ordu sokakları yeni otobüsleri kaldırabilecek mi? Bir bilinemezlik de bu konuda yaşanıyor.
Unutulanlardan bir kesit yazdım. Sizler buna başkalarını da ekleyebilirisiniz. Anımsatmakta yarar var.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!