Çevre yolu
Coşkun Özbucak

Çevre yolu

Bu içerik 2753 kez okundu.
Reklam

         Çevre yolu açılışı, bugün –yarın derken bir bilinmeye ertelendi. Gazetelere yansıyan yetkililerin açıklamalarına göre en az iki yıl önce bitmesi gereken yolun ne zaman biteceği bilinmiyor. Üç ayda bir yeni bir üç ay ekleniyor açılışa.

         Planlamayı kimler yaptı, projeye onayı kimler verdi? Nasıl bir etüt yapıldı da heyelan bölgesi tespit edilemedi? Bunun bir yaptırımı yok mu? Sorular çoğaltılabilir de yanıtını kimler verecek belli değil. Herkes sorumluluğu bir başkasına atıyor. Bir soru daha sorayım: Gecikmeden kaynaklı zararların sorumlusu kim olacak?

         Otogar yolun açılmasını bekliyor. Yani çevre yolun açılmasına göre (1. Etap) çalışmalar tamamlandı ama yol açılmadan yapılanlar ömrünü tamamlamış olacak. Otogar da açılmadan çürümeye başlarsa şaşırmayalım.

         Artık yolun gecikme nedeni ne ise, bir an önce çözüme kavuşturulmalı ve şehir içi trafiğin yoğunluğu ortadan kaldırılmalıdır.

         Bir konu da “cadde otoparklar” sorunu. Bir önceki seçimde şimdiki belediye başkanı Tekintaş, “Cadde otoparkları kaldıracağım” demişti. Yeni bir seçime giriyoruz. Aradan yıllar geçti, kaldırılacağı söylenen cadde otoparklar arttıkça arttı. Şimdi ne denecek acaba? Yeni planlarında “Cadde otoparkları kaldıracağız” vurgusu olacak mı? Olursa da inandırıcı olur mu? Diğer adayların gündeminde olacak mı cadde otoparkların kaldırılması göreceğiz.

         Yerel seçim gündeminde Ordu’nun yaşanabilir bir şehir olması için inandırıcı projeler duymak istiyoruz. Denizleri doldurulmayan, dereleri, şelaleleri, korunan; ormanları-tarım arazileri yok edilmeyen, yaylaları betonlaşmayan bir şehir istiyoruz. İşgal edilmemiş, yayaya, engelliye, yaşlıya uygun bir sokak.

         Çarşamba Pazarı böyle mi kalacak? Sebze pazarı mı, tuhafiye pazarı mı belli değil. Soğuk ve kullanışsız olan burası nasıl kullanılabilir hale gelecek? Buna da yanıt verilecek mutlaka.

         Ortaya çıkan ya da çıkacak adayların projelerini merak ediyoruz. Nasıl bir yerel yönetim anlayışıyla uygulama yapacaklar? Neler yapmayı planlıyorlar göreceğiz. Şu bilinmeli ki, balonlar erken patlıyor.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!