istanbul escort
TORBA KANUNU
Ekrem Karadağ

TORBA KANUNU

Bu içerik 571 kez okundu.
Reklam

1 Ocak 2019 tarihinde poşet kanunu yürürlüğe girerek uygulanmaya başlamıştır. Amaç, çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve giderilmesi için plastik poşet ve plastik kullanımını azaltmak gibi düşünülse de…

Sayıları 5 bin üzerinde olan zincir marketlerin yararları için çıkarıldığı şeklindedir. Kaldı ki poşetler paralı olduğunda plastik poşet kullanımı azalmayacağı gibi başka bir tanımla paralı çevre kirliliği gerçekleşecektir.

Ortada bir samimiyetsizlik söz konusudur. Ticaret ile uğraşan esnaflar poşet masraflarını zaten satışa sundukları ürünlere yansıtmaktadır, bu kanunla da ikinci kez ücret almış olacaklardır.

Ne acıdır ki; torba yasasıyla esnaf ile vatandaş sürtüşmeleri yaşanacak olması endişe vericidir.

Elektrikte kaçak kullanım, yazma okuma bedeli, TRT payı, Su faturalarında kaçak ve atık su bedeli, İlaçta katkı payı nedir bu yaşananlar rezaletten ibarettir. Doğalgaz, cep telefonları, akaryakıt zamları çekilmez ve katlanamaz hale dönüşmüştür.

Yeter artık ne istiyorsunuz bu milletten…

Amaç çevre kirliliğini önlemek ise, marketler boş poşetleri para karşılığında toplamalıdır. Çevre kirliliği önlenecekse taşın altında varlıklı kesimlerin eli girmelidir.

İnin artık milletin sırtından…

Siyasal iktidar poşet kanunu çıkararak oluşturacağı fona para toplayacaksa eğer o devlet zaten iflas etmiş demektir.

Çevrenin korunması, çevre kirliliğinin önlenmesi ve giderilmesi kanunu özünde samimiyetsizlik söz konusudur. Çevre kirliliğini önlemeyi bu denli önemsiyorsanız eğer, yoksullara ücretsiz dağıttığınız kalitesiz kömür ile şehirleri yaşanmaz hale getirmekten kurtarmayı düşünüyor musunuz?

Torba kanunlarla yönetmeyi bırakın halkın sesine kulak verin…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!