istanbul escort
OTO SAHİBİ OLMAK
Ekrem Karadağ

OTO SAHİBİ OLMAK

Bu içerik 503 kez okundu.
Reklam

Bilimsel eğitimden uzaklaşan hiçbir ulus teknoloji yönünden ilerleme sağlayamadığı gibi teknoloji ile donanımlı ülkelere muhtaç ve bağımlı yaşamaya mahkûm kalırlar.

Atalarımız boşuna dememişlerdir, hazıra dağlar dayanmaz...   

Yapılacak tek iş vardır oda, küreselleşme dümenleriyle vatanın tesis, kurum ve işletmelerini bir avuç para uğruna yabancılara satmak. Ülkemizde siyaset yapanların kolaycılığından başka bir şey değildir.Acizlik ve topluma yapılan hakaret ve ihanettir.

Sosyal devlet anlayışı yerini tüccar zihniyetine dönüştürmüştür. Deli DUMRUL misali yaptığı ya da yaptırdığı köprü, yol ve hastanesi paralıdır. Hastasına müşteri zihniyetiyle bakanlar bu ülkeyi yönetmeyi hak etmiyorlar.

En kaygı verici hadise yabancılara toprak satışlarının başlamasıdır.Tarım ve hayvancılık yabancıların tekeline geçtiği gibi kendi tohumunu üretemez hale gelinmesi utanç vesilesi değil de nedir…Böylesi yapıdan üretim kaynaklı vergi toplamak olanağı yoktur.

Ne acı gerçektir ki; toplanan vergiler dolaylı dolaysız ve haraç üzerine kuruludur. Emeklinin, çalışanın maaşlarını mı veremiyorsun, ödemeler dengesizliği mi var!

O zaman alkol maddeleri, akaryakıta zam ve şans oyunları ile kumar oynatmaya devam etmekten başka çare olamaz.

Ne kadar kolay değil mi, böylesi ülkeyi dağdaki çoban da yönetir…

Bu olumsuzluklardan en çok etkilenen ve siyasetçilerin sömürü düzeni kurdukları alan Otomotiv sektörüdür. Taksi, Minibüs, kamyon, otobüs alıcıları aldıkları araç fiyatlarından çok ÖTV ödüyorlar.Motorlu taşıt vergisine mahkûm yaşatılıyorlar. Akaryakıt zamları, vergileri ile boğuşuyorlar, Zorunlu trafik ve özel kasko sigortaları ile eziliyorlar.

Ülke ekonomisinin büyük bölümü bu kesimden dönüşmekte ve yükü çekmektedir. Hiçbir ülke yoktur ki; taşıt vergileri altında vatandaşını bu denli sömüremez.

En son darbeyi de Belediyeler haraç niteliğinde otopark ücretleriyle vurmaktadır.

Galiba böylesi ülkede en zor şey oto sahibi olmaktır…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!