istanbul escort
“DEDEMİN İMZASI”
Ufuk Ersoy

“DEDEMİN İMZASI”

Bu içerik 468 kez okundu.
Reklam

Onlar bizim çocuklarımız… Onlar gömleğinin cebinde renkli hayaller taşıyan bir avuç insan. Düğün fotoğrafçısı/Kameraman,  Oto yıkamacı, Servis şoförü, Esnaf, Korganlı, Fatsalı vatandaşlar ve Köy sakinleri. Bir avuç sanat aşığı. Bir avuç hayalin peşinden inatla koşan insanlar. Onlar imkânsızı başaranlar. 

Film çektiler…Yeşilçam’da değil. Korgan’da. Adı; “Dedemin İmzası.” Film bir köy komedisi. Şirin mi Şirin.  Bizi anlatıyor. Ordu insanını, yöremizi, halkımızı, güzel insanımızı, doğal hallerimizi.

***

Bazı hedefler o kadar değerlidir ki, o yolda mağlup olmak bile zafer sayılır. Zor bir iş böylesi projeler. Elini taşın altına koymak kolay değil. Bunlar tüm gövdesiyle taşın altına yatmışlar sanki.  Lakin üstesinden gelmişler. Korkuyla karışık bir heyecan duyarak, umut yüklemişler heybelerine ve çıkmışlar yola. Hepsi bir araya gelip, büyük bir hayalin peşinden koşmaya karar vermiş.

 

Önce Korgan ilçesinde düğün fotoğrafçılığı ve kameramanlık yapan Sami İsen, yıllardır hayali olan film senaryosu yazmış. Gittiği düğünlerden ve yöredeki trajikomik hikâyelerden esinlenerek yazdığı senaryoyu tamamlayan Sami İsen, ilçe esnafı ile bir araya gelerek yazdığı senaryoyu filme dönüştürmek istediğini anlatmış.

 

Çekmişler filmi. Başarmışlar. Kendi imkânlarıyla. Biraz zor şartlarda. Kimi zaman ceplerinden para harcayarak. Kim zaman hep birlikte oturdukları masada ekmeklerini bölüşerek.

“Dedemin İmzası” adlı film, İş yeri açmak isteyen ancak maddi durumu iyi olmayan 3 genç üzerine kurulu filmde, dedelerine imza attırmak için çabalayan gençlerin yaşadıkları ve yöredeki trajikomik hikâyeler konu ediliyor

Film beyaz perdede sinemaseverlerle buluştu. Fatsalı Oyuncular ve Korgan esnafının birlikteliğiyle çekilen "Dedemin İmzası" isimli film geçtiğimiz hafta Fatsa Belediyesi organizesinde ilk kez izleyici karşısına çıktı. Yağmur yağıyordu Fatsa’ya… Kuşun gibi. Lakin salona sığmadı seyirciler.

Belediye Kültür Sarayında gerçekleşen Dedemin İmzası Filminin Gala Gecesi’ne Fatsa Belediye Başkanı Muharrem Aktepe, Korgan Belediye Başkanı Tuncay Kiraz, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda izleyici katıldı. Keşke daha fazla öne verilseydi, keşke orada olması gereken yüzleri de görseydik kırmızı koltuklarda. Keşke daha fazla ağzından kültür ve sanat gibi klişe cümleler dökülen siyasilerimiz olsaydı salonda. Bırakın kendilerini çiçekleri bile yoktu üzüldüm.

Alkışladık. Tebrikler arkadaşlar. Başarılarınız daim olsun. Hepsinin gözlerindeki ışık yansıdı beyaz perdeden. Eğer imkân verilse, gerektiği kadar desteklenseler neler yapabileceklerini ispatladılar o akşam.

***

Bu güzel bir başlangıç… Bu uzun yürünecek yolların ilk adımları… Arkalarında durmak lazım… Çünkü onların büyük hayalleri var. Çünkü başarıya aç bu çocuklar kentimizin yüz akı,

Çünkü en başında söylediğim gibi, onlar bizim çocuklarımız…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!