Döviz fırsatçıları!
Seran Eren Şensoy

Döviz fırsatçıları!

Bu içerik 298 kez okundu.
Reklam

                                                   

Türkiye’de dövizdeki artış iş dünyasında yeni bir umut yeşertti. Her ne kadar ileriye dönük artmayacağının garantisi olmasa da şu andaki düşüş, sevindirici bir gelişme.

Tabi bu döviz artışını fırsat bilenlerin hala inatla bunu ahlaksız bir fırsat olarak kullanmaya devam etmelerini de ibret ve hayretle izliyoruz. Çünkü bazı kalemlerde dolar artışı ile yapılan zamlar, dolardaki düşüşe rağmen nedense geri gelmiyor.

Özellikle kağıt ve kağıt ürünleri gibi halkın çokça kullandığı ürünlerdeki fırsatçılık devam ediyor. Kimi de fiyatı azıcık indirip, gramajdan çalarak fırsatçılığa ve soyguna devam ediyor.

Ancak esas vurgun ve fırsatçılar soğan kabzımalları kadar nedense dikkat çekmiyor. Onlara nedense bir güç dokunmuyor, dokunamıyor.

…………………

Yerel seçim sathında aday belirleme sürecinde önümüzdeki hafta son düzlüğe giriliyor.

Hep demokrasi diyen partilerin söz birliği etmişçesine hepsi aday belirleme sürecini demokrasiden uzak, tek adam sistemi ile belirlediler, kalanları da belirlemeye devam ediyorlar.

Yani bu seçim sürecine de partililerin görüşü dikkate alınmadan belirlenen adaylar ile girilecek. Türkiye genelinde demokrasiden uzak bir şekilde aday belirleyen tüm partiler, seçim boyunca da demokrasi havarisi kesilmeye, bizler de alkışlamaya devam edeceğiz.

 

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
“ÖNCE ALT YAPI”
“ÖNCE ALT YAPI”