Dişisine kötü davranan tek canlı insandır!
Seran Eren Şensoy

Dişisine kötü davranan tek canlı insandır!

Bu içerik 337 kez okundu.
Reklam


Yarın 25 Kasım; Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü. 
Aslında bu yüzyılda hala kadına yönelik şiddeti, aslında canlıya yönelik şiddeti önleyememiş, bu bilinci kazanamamış ve bu günü bir de resim olarak kutluyorsak, bundan daha ayıp bir şey olmaz.
Utanmalıyız!
Daha da utanalım mı? Utanmamak için sebep yok ki zaten… Bakın rakamlara da utanalım, yerin dibine girelim.
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun verilerine göre, 2017 yılında 409 kadın cinayeti işlendi, 387 çocuk cinsel istismara uğradı ve 332 kadına cinsel şiddet uygulandı. Platformun verilerine göre, 2016 yılında 328 kadın, 2015 yılında ise 303 kadın öldürülmüştü.
Fazla söze gerek var mı! 25 Temmuz aslında sadece bir şiddete karşı dayanışma günü değil, bir utanç günü!
………………………..
Bugün, bir başka önemli gün… Bugün; Atatürk’ün; “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir” ve Hz. Ali’nin “Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum” dediği öğretmenlerimizin günü.
Mesleğini zor şartlar altında sürdüren, çocukluğundan beri öğretmen olmayı hayal edip bunu başaran ancak atanamayan öğretmenlerimizin de günü.
Her 24 Kasım’da olduğu gibi bugün de şirin nutuklar dinleyeceğiz. Atanamayan öğretmenleri atayamayan, çalışan eğitimcilerin de kangren olmuş sorunlarını çözemeyenleri dinleyip, görev icabı alkışlayacağız.
Uğruna şiirler yazılıp şarkılar bestelenen, tiyatroya, sinema filmlerine konu olan, onlarca özlü söz ve hadis yazılan kaç meslek vardır, öğretmenlikten başka.
Onun için her günümüz de öğretmen vardır… Gününüz kutlu olsun öğretmenlerim….

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!