istanbul escort
MASAL
Sevinç Erol

MASAL

Bu içerik 169 kez okundu.
Reklam

 

Efendim, bir zamanlar ülkenin birinde (sanırsın kayıp ülke Atlantis’i anlatıyoruz.)

Krallar kralı, ülkesi için her şeyi yapar olmuş. (Hem kral olacak bir de ülkesi için çalışacak; ben de yazdığıma inanamadım.)  Masal bu ya diyelim ki “Neler yapmış?” efendim, saraylar yaptırmış. Halk canı sıkıldıkça gelip konaklasın diye.  Uçan balonlar satın almış. Halk bu, bakarsın seksen günde devri âlem yapmak ister. Temkinli bizim kral canım. Her çöpü, otu dışardan satın alır olmuş. Eee halkının elini sıcak sudan soğuk suya değdirtmez kral olan. Ah ah eğitim dersen çığır açmış, devrim yaratmış. Herkescikler hatip, fikirler kendi içerisinde evrim geçirmiş. Dahası fikir deryası çağlıyor. İş uygulamaya gelince deryalar çölde serap oluveriyor. O kadar kusur kadı kızında da olur. Öğrenciler sınana sınana ahiretlerini garanti altına aldılar. Öğretmenler veli, sistem, değişen ekonomi arasına bir sacayak kurdu ki dengesini havada uçan bu merak bile bozamaz. Refah düzeyi derseniz, takdiri ilahi.

         İnşaat sektöründe açık ara farkla tüm orman, yeşil alanlar dönüştürülüp turizm ve AVM olarak hizmete açıldı. Yakılan ormanlardan emanet kalan tüm yabani hayvanları evcilleştirip birlikte yaşam siteleri oluşturulmuş.  Nuh tufanında bir gemiye sığmışlar, koca koca rezidanslara mı sığmayacaklar?

Adalet derseniz maddiyat mülkün temeli olmuş. Para pul, maaş da neymiş öbür tarafa kaç kişi götürdü. Dünyevi değil ahretlik çalışma zenginlik.

         Ülkede halk pek bir memnun yaşayıp gidermiş.  Kral, yediği içtiği tüm besini bile halkı için tüketirmiş.  Kendine bir çöp bile almazmış. ( çöpü alsa kral olmaz bendeki de nasıl mantıksa.) Ülkede satılacak ne toprak üstü ne de toprağın altı kalmış. Erozyona kapılmış.

Olurda dış güçler bir nifak sokarsa diye düşsel güç olan B planını hazırlatmış. Kur, oyna ve inandır.  Masal işte, gel de inan. İnsan beyni ancak kuruyor ama yürürlüğe gelince sınıfta kalıyor.

 Halk mutlu, kral mutlu atraksiyon olmadığı için masalında bir heyecanı kalmıyor. Onlar mutlu, mesut ülkelerinde yaşayıp her fani gibi göçüp gitmişler.

Yazar burada okuyucunun üç elmasını da yediği için cennetten, dünyadan kovulmuş. Bu masala bir son yazmak okuyucunun geniş ufkuna kalmış.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!