istanbul escort
Ümit Hep Vardı
Ufuk Ersoy

Ümit Hep Vardı

Bu içerik 261 kez okundu.
Reklam

Bu ilk şiir kitabım.  Henüz ilkokul 3. sınıftayken yazdım ilk şiirimi.

Küçük bir kâğıda. Elim titreyerek. Bir aşk şiiriydi bu. Hemen yanı başımda, aynı sırayı paylaştığım zeytin gözlü, kıvırcık saçlı, küçücük burnu, narin elleri olan bir kıza yazdım o şiiri.

O hiç bilmedi ona şiirler yazdığımı. O hiç bilmedi o küçük kalbimin içerisinde süslü bir odada oturduğunu. Çünkü yazdığım şiirleri hiç veremedim ona. Hiç okumadı duygularımı, beni. Yüreğimdeki o kuşun çırpınan kanatlarından hiç haberi olmadı maalesef. Memurdu babası. O senenin ardından başka bir şehre gittiler.

O günden bu güne kadar yazmaya devam etsem de, nedense hiç çıkarmadım ortaya, hep sakladım şiirlerimi. Biliyorum ki; şiir yazmak zordur. Çünkü anlamın en kestirme yolunu bularak, hayata dair ne varsa onu en yalın haliyle dile getirmeniz gerekir. Hatta kocaman bir kitabın özetini, öyle bir cümleyle özetlemek zorundasınızdır ki, bu yüzden şiir en zor sanat dalıdır. Her kelimeyi tartarak, her bir sözcüğün okuyucuda farklı duygu yaratacağını hesap ederek yazmalısınız. 

Hemen hemen her dönemde yazdım. Çocukluğumda; gençliğimde ve sonrasında da devam ettim duygularımı dile getirmeye…

Bugün 58 yaşımı sürdürüyorum. Onlarca şiir yazıp bir köşede sakladım. Biriktirdim sadece. Artık benim olan şiirlerimi sizlerle paylaşma zamanı geldi sanki.

Biliyorum ki; şair olmak o kadar kolay değil. Çünkü şair iyi şiir yazan adama denir ve gerçekten de iyi şiir yazmak hiç kolay değildir. Kaldı ki her iyi yazanda şair olamıyor... 

Bu yüzden çok heyecanlıyım ve korkuyorum.

Birçok şiir içerisinden seçtiğim 60 kadar şiiri bu kitabımda “Ümit Hep Vardı” başlığıyla yayınlıyorum.

Bu kitap, insan için yazılmış, bu hayata rağmen ayakta kalabilmiş en özel duyguların yazıya dökülmesidir.

Her an, her daim“ümit” olmalı yanınızda…

Yaka cebinizde, hemen kalbinizin üzerinde…

 

Not: Ordu Büyükşehir Belediyesi Sanat Galerisinde 22.11.2018 Perşembe günü saat:16.00/18.00 arası Ümit Hep Vardı adlı kitabımın imza gününe tüm sanatseverleri davet ediyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!