EĞİTİM 2023 HEDEF VİZYONU...
Mustafa Köksal

EĞİTİM 2023 HEDEF VİZYONU...

Bu içerik 154 kez okundu.
Reklam

2018 yılındayız ve bunca yıl olmayan vizyonu herkesime uzanmışlık bir şekilde;

"Okul, öğretmen, öğrenciler ve aileler, okul yönetimleri" ile sosyal, kültürel, akademik ve sportif etkinliklerin medeniyet tasavvuru oluşturma ışığında değerlendirilmesi, çalıştay yapılması düşünülüyor ama eksiklikler çok.

Niye amatörler, teknik adamlar, ASKF, TÜFAD olmuyor?

Ki spor, okul sporları olunca yalnız başına o spor değil eğlence oluyor.

Spor geniş meyve bahçesi, bu bahçede yalnız futbol yok, "güreş, judo, boks, halter, eskrim, havalı tabanca, basketbol, voleybol, yüzme, teakwondo vs..." Çalıştayı geniş tutarsa Milli Eğitim çok güzel işler çıkar ortaya.

Sahalar var mı, salonlar yeterli mi,her okulun kapalı salonu var mı, okullardaki yetenekli gençleri sevdikleri dalda spor yapmasını, ders, zaman, süre ile öldüren bir yapının 2023 vizyonunun çalıştayı nasıl olur, meraktayım!

Orada sayın vali, büyükşehrin değerli başkanı ve eski sporcular spor adamları olsun, ki çalıştay otursun müfredata.

Eğitim çok geniş dünya. Mustafa Kemal Atatürk der ki; "Geleceğin savaşı beyin savaşı olacaktır. Bu savaşın zaferi de eğitim yolu ile kazanılacaktır."

Sonra Türkiye'nin değerli Bakanı Hasan Ali Yücel der ki; "İnsan olarak yaşayabilmek için hava, su gibi doğa imkanı arasında eğitim-öğretim ve kültürel faaliyetler de bulunacaktır."

Ve İsmail Hakkı Tokuç ustada; "Elimden gelse bütün dünya okullarının programında insanı insan yapan, insanı sömürmemesi adlı bir ders koyardım.

Der iken bugün 2018 ortada eğitim yüzde 40. Şimdi her kesimden sahipli bu çalıştay bence sistem içinde derken Altınordu Halk Eğitimde hangi sistemi anlatacaklar biz bize diz dize sadece okullar.

Olmaz bunun adı spor olmaz, okulda spor olur. Yeteneklerde ders sistemi içinde spor yapar beden eğitiminde.

Eğer geniş bir çalıştaysa amaç sayın milli eğitim müdürüm olayı geniş bir daireden alırsanız harika olur vizyon derinliği açısından.

Mutlu oldum spor içinde olan spor insanı olarak. İlk büyük katılımlı oluyor tebrikler.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR YENİDEN DİRİLİYOR!
ORDUSPOR YENİDEN DİRİLİYOR!
RÜSUMAT'IN HAKKARİ ŞANSSIZLIĞI!
RÜSUMAT'IN HAKKARİ ŞANSSIZLIĞI!