Siz Aday Olacaklar…
Ufuk Ersoy

Siz Aday Olacaklar…

Bu içerik 117 kez okundu.
Reklam

Yerel seçim için aday adayları ortaya çıkmaya başladı.  Mal bulmuş mağribi gibi atlıyorlar üzerine… Yapar mıyım, yapamaz mıyım diye düşünmüyorlar… Bilgi, görgü, deneyim, beceri, liyakat, vizyon hak getire…

Şimdilik görüntü iyi ama ses yok… Şık hanımlar, beyler. Takım, ceket, kravat, ütülü gömlekler, gıcır gıcır boyanmış cilalı ayakkabılar. Gülümserken fark ediliyor, fırçalanmış beyaz dişler, sarılırken anlaşılıyor, adamın burnunun direğini sızlatan mis gibi kokular. Hepsi racona uygun adaylar.

Hayırlısı olsun bakalım. Lakin beni çok ilgilendirmiyor ne yapacağınız. Horona çıkan omuz sallar. Önemli olan projeler. Ne var elinizde, zihninizde. Hangi projelerle çıkacaksınız halkın karşısına?

Gerçekten bu kente hizmet etmek mi amacınız? Yada bu şehrin en önemli koltuklarından birisine oturup, gelecekte siyasi hayatınızın yükselen merdivenlerinden çıkmak mı hedefiniz? Ola ki bir mucize olur, hiç olmazsa bir beş yıl hayatınızı garanti altına almakta olabilir düşünceniz.

Lakin ne bu şehre, ne de bu halka bir faydanız olmayacaksa oturun oturduğunuz yerde, yeterince örselendik. Bu memleket ne sizinle uğraşsın, ne de boşa vakit kaybetsin…

**

Emekliyim. Yıllarca çalışıp durdum. Bundan sonrasında her açıdan rahat yaşayacağım bir kent hayal ediyorum. 31 Mart günü gerçekleşecek yerel seçimde aday olacakların aklını başına almasını tavsiye ederim.

Zaten Belediyenin görevleri kanunlarla belirlenmiştir. Her kim kazanırsa kazansın aynı çalışmalara devam edecek. Lakin halkın talep ve beklentisine sırtınızı dönemezsiniz. Halka kulak vermeden, bu kenti halk olmadan yönetemezsiniz.

Amerika’yı yeniden keşif etmenin bir anlamı yok. Yapmanız gerekenler belli. Bu memlekette yaşayan vatandaşların yaşam konforunu arttıracak, bizlerin rahat bir ortamda hayatımızı sürdürmemizi sağlayacak projeler getirin ortaya.

Yoksa daha önce olduğu gibi kavga, dövüş, dedikodu, kısır çekişmelerin ortasına atmayın bu şehri. Daha önceleri yaşadık biz bu teraneleri…  Tecrübeyle sabit. Heba oluyor gördüğünüz gibi. Zararını biz çekiyoruz. Bir arpa boyu yol alamıyoruz maalesef. Birbirimizle uğraşmaktan çok tren kaçırıyor, köprünün altından akıp giden suların peşinden bakıyoruz. 

Şehrin katili oluyorsunuz. Sırtından bıçaklıyorsunuz memleketin dağlarını, denizini. Yağmursuz kara bulutlarla kapatıyorsunuz gökyüzünü.

***

Aday adayları yavaş yavaş belli olmaya başladı. Aday adayı olarak çıkacak olan kardeşime sesleniyorum.

“Sen güzel kardeşim. Eğer o koltuğu dolduramayacak, sırtımızda kambur olacaksan ve bir faydan olmayacaksa ne bize, ne bu şehre, sana bu halk adına yalvarıyorum…”

“Allah aşkına uğraştırma bizi…”

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
ALTINORDU LİGİ TAMAMLIYOR
"ŞAMPİYONLUĞU FAZLASIYLA HAK ETTİK"