Herkes kitap okusa…
Seran Eren Şensoy

Herkes kitap okusa…

Bu içerik 300 kez okundu.
Reklam

         

Ordu’da önemli bir etkinliğe değineceğim bugünkü yazımda. Dün kapılarını açan Ordu Ulusal 1. Kitap Fuarı’na…

Ordu Lisesi’nin karşısındaki alana açıldı. 77 yayınevi ve 100’ü aşkın yazar katılacak. Kitapla buluşmanın yanı sıra imza günleri ve söyleşileri ile 22 Ekim’e kadar devam edecek.

Umarız ilgi çok olur… Umarız daha çok sayıda kişi kitap sevgisini bu fuarda bulur… Çünkü okuyan insandan zarar gelmez… Okuyan insan ülkenin kalkınmasına katkıda bulunur, daha mantıklı düşünür, geleceğe dair daha sağlıklı kararlar verir.

O yüzden ben herkesi bu kitap fuarına davet ediyor ve bir fıkra ile yazımı noktalıyorum.

………………………

Bir baba kızına kitap okuma alışkanlığı kazandırabilmek için ödül vermek istemiş ve: "Kızım, eğer sana verdiğim şu kitabı bitirirsen 20 milyon lira vereceğim." demiş.

Bu teklif çocuğun çok hoşuna gitmiş ama kitap okumayla da pek arası yokmuş. O nedenle ; "En iyisi ben bu kitabın özetini internetten araştırıp bulayım, onu iyice ezberleyeyim, babam okudun mu diye sorunca da o özeti anlatırım." diye düşünmüş.

Ve çocuk gitmiş, babasının okuması için verdiği kitabın özetini bulmuş. İki sayfalık bu özeti iyi bir şekilde öğrenmiş. Tabi babası anlamasın diye bir hafta da beklemiş. Bir hafta sonra "Babacığım ben kitabı okudum, ödülümü verir misin?" diye sormuş.

Babası kızından kitapta geçen konuyu anlatmasını istemiş. Genç kız güzel bir şekilde konuyu anlatmış. Ardından tekrar ödülünü istemiş babasından. Ama babası hiç beklemediği bir tepki vermiş ve kızına:

"Sen bu kitabı okumamışsın, beni kandırıyorsun. Çünkü eğer okusaydın kitabın içine koyduğum 20 milyon lirayı bulurdun.!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKAN, ZONGULDAK'IN YOLUNU TUTTU
OKAN, ZONGULDAK'IN YOLUNU TUTTU
TEKNOKENT, GATTOSU'YA EMANET
TEKNOKENT, GATTOSU'YA EMANET