Tecavüzcülere demokrasi!
Coşkun Özbucak

Tecavüzcülere demokrasi!

Bu içerik 2836 kez okundu.
Reklam

Bir yasa tasarısı ortalığı karıştırdı. Ülkenin gündemi birdenbire değişti. Demokrasi tartışmaları yönünü değiştirerek ‘tecavüzcülere demokrasiye’ dönüştü!
Çeşitli biçimlerde adları kamuoyuna yansıyan altı AKP milletvekilinin önergesiyle (partiden – hükümetten onay almadan verilemeyecek bir önerge) Meclis karıştı. Hem de gecenin geç saatinde veriliyor. Oldubittiye getirilmek istense de oturum açmaya yönelik sayının olmaması tasarının görüşülmesini engelledi. Gözler yarına çevrildi.
Kamuoyu tepkili ‘tecavüzcülere özgürlük’ yasa taslağına. Nasıl oluyor da tecavüz, cinsel istismar yapana ‘af’ görüşülebiliyor? Yüzleri de kızarmadan! İlgili taslak yasalaşırsa ‘tecavüz ve cinsel istismar’ yaygınlaşacak. Yani ‘suç olmaktan’ çıkacak!
Genel anlamda ‘tecavüz ve cinsel istismar’ suçtur. Mağdur olanlara devlet sahip çıkarak mağduriyeti zayıflatmakla yükümlüdür. Mağduriyeti gidermek, tecavüze, cinsel istismara uğrayanı tecavüzcüye, cinsel istismarcıya teslim etmek biçiminde olmaz.
Ülkemizde kız ve erkek çocuklara tecavüz ve cinsel istismar olağanlaştı. Önlem alınacaksa buna yönelik olmalı. Çocukların okumalarını, ayakları üzerinde durmalarını sağlamak devletin göreviyken bu yasa taslağı da nereden çıktı?
Çeşitli yurtlarda, vakıflarda, okullarda, kurslarda tecavüz ve cinsel istismarların haberleri her gün gazete sayfalarında, televizyon ekranlarında yer alıyor. Bu ‘sapıklığı’ önlemek varken ‘teşvik’ anlamına gelen bu taslak nasıl savunulabiliyor?
Ülkede ekonomi berbat, demokrasi sorunu yaşanıyor. Eğitim dibe vurmuş, işsizlik büyüyor, üretici perişan. Sorunlar almış başını gidiyor. Çözüm bekleyen o kadar sorun varken tecavüzcülere, cinsel istismarcılara ‘özgürlük’ sağlama girişimine ne demeli?
Çocuklarımız okutulmalı, yarınları güvenceye alınmalı. Bunun yolu tecavüzcülere af sağlayarak olmuyor. Sağcı-solcu; şucu,-bucu fark etmez. Böyle bir sorunu kendi çevrenizde yaşandığını düşününün ve ona göre karar verin. Tecavüzcülere, cinsel istismarcılara ‘özgürlük’ sağlayan böyle bir yasa taslağını onaylar mısınız?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!