Bir ülke direniyor…
Seran Eren Şensoy

Bir ülke direniyor…

Bu içerik 403 kez okundu.
Reklam

Türkiye 15 Temmuz’dan sonra döviz üzerinden uygulanan ekonomik ambargo karşısında da örnek ve takdir edilecek bir direnç gösterdi.

Ama bu direncin yine özellikle Anadolu’dakileri tenzi ederek söylüyorum orta ve alt gelir düzeyindeki vatandaşlarımız tarafından daha çok benimsendiğini ve gösterildiğini kabul etmek gerek.

Elbette herkes kendi gücü doğrultusunda üzerine düşeni yapıyor ama çok daha fazlasını yapacak olanların da bir taraftan cebine gireceğinin hesabını yaptıklarını görmüyor değiliz.

Diğer yandan da bu krizi stok ve fiyat artışı ile lehine çevirmek isteyenleri de gördük, görüyoruz. Tıpkı bizim sektörde malzeme tedarikçisi olanlar gibi.

Depoları ağzına kadar dolu olan bu fırsatçıların dolar kurunu takip edip saatlik fiyat ayarlamaları yapmalarını unutmadık, umarız yetkililer de görmüştür ve unutmayacaklardır.

Bu millet her şeyin üstesinden gelir. Bundan kuşkumuz yok.

Ama bir tarafta milyonlarca insan istiklal ve istikbal için direnirken, diğer taraftan bir bölüm insanın da bunu fırsata çevirip daha çok kazanmanın peşinden koştuğu gerçeği de karşımızda duruyor.

Umarım sonunuz; ‘Dimyat’a pirince giderken, evdeki bulgurdan olanlar’ gibi olur…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!