Umutlar yeşermedi
Seran Eren Şensoy

Umutlar yeşermedi

Bu içerik 418 kez okundu.
Reklam

            

            24 Haziran seçimlerinde ve hemen ardından herkes fındık konuşuyordu ama hasat yaklaştı, herkes sustu.

            Evet, Ordu milletvekilleri hala umutlu konuşuyorlar, Türkiye Cumhuriyeti Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “TMO’nun fındıkta olacağı” sözünü hatırlatarak rahat olunmasını söylüyorlar ama üretici ve üretici kuruluşları hala umutsuz ve belirsizlik içindi.

            Bu hafta hasat zamanı. Yani bu hafta yeni ürün toplanmaya başlayacak. Hasat erken olduğu gibi fındığın pazara inmesi de erken olacaktır. Ama dün de yazdığım gibi üretici fındık piyasasının kaçtan açılacağını, TMO’nun fiyat açıklayıp alım yapıp yapmayacağını bilmiyor.

            Ne yazık ki şu ana kadar da ne Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan, ne de TMO’dan tatmin edici bir açıklama gelmedi. Daha doğrusu fındığın sözü bile edilmedi.

            Böylesi bir belirsizlikte bazı üretici temsilcileri ve tüccarlar piyasanın ancak 8 liradan açılabileceğini söylüyorlar ki, bu bölgemiz için büyük bir yıkım olacaktır.

            Bir amele yevmiyesinin bile 100 liraya yükseldiği bir dönemde, tüm maliyetlerde yüzde 50’lere varan bir artış olmuşken, fındık için niye hala bir fiyat ve muhatap yoktur, anlamak mümkün değil!

            Seçim öncesi fındıkla kalkıp fındıkla yatan tüm vekillerimizi göreve davet ediyoruz.

            Buyurun sözünüzü tutun!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIRIN ŞU ŞEYTANIN BACAĞINI!
KIRIN ŞU ŞEYTANIN BACAĞINI!
ENGELSİZLER ORDUSU, BEŞİKTAŞ'A BİLENİYOR
ENGELSİZLER ORDUSU, BEŞİKTAŞ'A BİLENİYOR