Ocaklar sönerken…
Seran Eren Şensoy

Ocaklar sönerken…

Bu içerik 409 kez okundu.
Reklam

         

            Karadeniz yine hırçınlığını gösterdi ve üç ocağı söndürdü. Komşu Piraziz ilçemizde de 7 ve 6 yaşındaki iki kardeş ile aynı yaşlardaki kuzenleri boğularak yaşamlarını yitirdiler.

            Özellikle ilimizde alınan önlemler sonrası boğulma vakalarında önemli ölçüde azalma olurken, bir günde 3 kişinin boğularak ölmesi bu önlemlerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğinin de bir işaretidir.

            Bir gencimizin bu plajlardan birinde boğulduğunu göz önüne alarak; bir kere mevcut plajlardaki önlemler artırılmalı, kurallara uymayanlara kolluk kuvvetlerinin müdahalesi istenmelidir.

            Sadece mevcut plajlarla bu işi sınırlamayıp, diğer yoğun olarak denize girilen bölgelerde de önlemler alınmalı, dalgalı ve dip akıntısının yoğun olduğu saatlerde bu tehlikeli bölgelerde denize girilmesi önlenmelidir.

            Zaten toplamda 1,5 bilemedin 2 ay denize girilebilen ilimizde bu önlemleri almak, gerekirse yeni bölgelerde de sezonluk cankurtaranlar görevlendirmek çok da zor olmasa gerek.

            İki tabela asmakla, başsağlığı dilemekle hiçbir kaybettiğimiz geri gelmiyor.

            Yetkilileri göreve davet ederken, yaşamını yitirenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağılığı, tedavisi süren iki yavrumuza da acil şifa diliyorum.

           

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
“ÖNCE ALT YAPI”
“ÖNCE ALT YAPI”