Şimdi hizmet zamanı…
Seran Eren Şensoy

Şimdi hizmet zamanı…

Bu içerik 391 kez okundu.
Reklam

         

            Bir seçim daha geride kaldı. Kazananları kutluyoruz. Kaybedenler ise gelecek seçimleri bekleye dursun.

            Seçim sonuçlarına yönelik hem gazetemizde yerel manada, hem de yaygın basında genel manada değerlendirmeler oldu, bunlar yeterli sanırım.

            Biz yeniden gerçeklere dönelim. Ordumuz için beklenen yatırımları, sıkıntıları hatırlatalım. Yeni dönemde görev yapacak vekillerimiz unutmasın diye de sık sık hatırlatmaya devam edeceğiz.

            Öncelikle fındık konusunda başta üreticiler olmak üzere taraflara rahat bir sezon geçirmeleri için mesajların ve yaptırımların hasat başlamadan yansıtılması gerekiyor.

            1. Gerçekçi bir rekolte tespit edilip açıklanmalı,

            2. Gerçekçi bir taban fiyat ilan edilmeli,

            3. Gerekçe beklemeden TMO’nun fındık pazara iner inmez peşin para ile fındık alımına başlayacağı taahhüt edilmeli ve başlamalıdır.

            Ne kadar basit değil mi?

            Üreticiyi düşünüyorsanız, fındığın ülkemiz, ilimiz ve bölge ekonomisi için ne kadar önemli olduğunun bilincinde iseniz bu 3 yaptırım samimiyetinizin de ölçüsü olacaktır.

            Diğer beklentilerimize gelince; Çevre Yolu bir an önce bitirilmeli. Karadeniz-Akdeniz Yolu tamamlanmalı, sağlık sorununa kökten bir neşter vurulması için mevcut hastaneler iyileştirilerek, ODÜ Tıp Fakültesi ile birlikte işletilecek yeni bir hastane binası yapılmalıdır.

            O zaman buyurun icraat zamanı…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
ÇİN İŞİ JAPON İŞİ NOLDU BU STAT İŞİ!
“ÖNCE ALT YAPI”
“ÖNCE ALT YAPI”