Kaşık/Kepçe
Ufuk Ersoy

Kaşık/Kepçe

Bu içerik 352 kez okundu.
Reklam

 

Bol keseden atıyorlar. Amaç seçmene şirin görünmek. Seçime girecek partilerin adayları birbiriyle yarış halinde. Hemen hemen her parti galeyana geldi. Birbiriyle yarışırcasına absürt vaatler birbirini kovalıyor. Hiçbir kaynak gösterilmeden ve enflasyonu nasıl olup da körüklemeyeceği anlatılmadan bol keseden vaatler sıralanıyor. Lakin seçim sonrası kabak vatandaşın başına patlamaz, kaşıkla verip, kepçeyle almazlar inşallah…

  • Ramazan ve Kurban bayramlarında biner TL emekli ikramiyesi verilecek. Yaşlılık aylığı 266 TL’den 500 TL’ye çıkarılacak. 1.5 milyona yakın polisöğretmen, hemşire, din görevlileri ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergeleri, 3 bin 600’e çıkarılacak.

Hiç inandırıcı değil bence. Daha önce neredeydiniz. Madem yapılabiliyor, neden bu zamana kadar yapmadınız?  

  • Asgari ücret net 2 bin 200 lira, en düşük emekli maaşı 1.500 lira olacak. Aylık 25 TL su, 50 TL elektrik, kışın aylık 100 TL ısınma desteği verilecek. 

Önemli olan seçmeni ikna etmek. 24 Hazirandan sonrası Allah Kerim. Hele bir Ankara’ya atalım kendimizi. Nasıl olsa bu seçmen her bir şeyi zamanla unutuyor. Daha önce de böyle olmadı mı?

  • Cezalar, vergi, prim borçları yeniden yapılandırılacak. Stok affı getirilecek. İşyeri açan emeklilerin geçmişe dönük borçları silinecek. Esnafın kira stopajını kaldırılacak.  Esnafa yıllık ödediği vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi verilecek. Çiftçiye mazot 3 liradan verilecek…

Amaç oy kazanmak. Amaç oy arttırmak… İşin garip tarafı meydanlardaki halk inanıyor ve alkışlıyor.

 

  • Evi olmayan ailelere 20 yıl vadeli yüzde 0.5 faizle kamu bankalarından ev kredisi verilecek. Aile maaşı alan ailelere okula giden her öğrenci için yıllık 1200 TL eğitim desteği verilecek.

Siyasetin fıtratında var. İnansan da, inanmasan da iyi güzel, halkın hoşuna gidecek cümleler kurulması gerekiyor. Sanki 24 Haziran tarihinden sonra sihirli bir el dokunacak ve memleket güllük gülistanlık olacakmış gibi pembe tablo çiziyorlar.

  • Kamuda 250 bin doktor, hemşire, hasta bakıcı ve sağlık teknisyeni istihdam edilecek. Kamuda ve özel sektörde engelliler için ayrılan boş kadrolar doldurularak 50 bin engelli yurttaşa 5 yıl içinde istihdam sağlanacak.

Abartıyorlar bence. Vatandaşın gözünü boyuyorlar. Akıllarına ne gelirse vaat edip, bol keseden atıyorlar. Kısacası bugünler de kaşıkla veriyorlar, haberiniz olsun. Sonrasında kepçe devreye girecek göreceksiniz…

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR