Ulaşamayan kent!
Seran Eren Şensoy

Ulaşamayan kent!

Bu içerik 434 kez okundu.
Reklam

       

                  Türkiye’nin en zor coğrafyasında yaşıyoruz.

            Yıllardır karayoluna mahkum edilen bizler deniz kıyısında olmamıza rağmen deniz ulaşımını kullanamadık. Çünkü denize kıyısı olup da limanı olmayan tek il Ordu.

            Yıllardır havalimanı bekledik, “Samsun ve Trabzon havalimanına 1,5 saat mesafeniz var. Rantabl değil” dediler. Çünkü lobi ağır basıyordu.

            Sonra havalimanımız oldu. Önce yolcu sayısı ile rekora koşuyorduk, sonra rötarlar, en son da uçuş iptalleri ile zirveye uçtuk.

            Geçmişi ve sebeplerini tartışacak değiliz. Ordu, dolayısı ile Karadeniz zorlu coğrafi şartları nedeniyle ulaşımda çok alternatifleri hak ediyor. Deniz yolu ve demir yolu da tam anlamı ile karayolları ile hava yollarına alternatif olarak artık devreye sokulmalı.

            Zor bir coğrafya ama deniz yolu zaten hazır. Demiryolu dersen en ucuz ve otoban güzergahını düşünürseniz alt yapı için en uygun bölge diyebiliriz.

            Pek ne eksik. Pek tabi ki lobi.

            Önümüzde bir seçim var. Oda seçimleri bitti gibi. Yeni milletvekilleri ve yöneticiler yeni dönemde hem havalimanının eksikliklerini giderme, hem de deniz yolu ile demiryoluna yoğunlaşmalılar.

           

           

 

           

            

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIRIN ŞU ŞEYTANIN BACAĞINI!
KIRIN ŞU ŞEYTANIN BACAĞINI!
ENGELSİZLER ORDUSU, BEŞİKTAŞ'A BİLENİYOR
ENGELSİZLER ORDUSU, BEŞİKTAŞ'A BİLENİYOR