Hayırlı olsun binalarınız
Coşkun Özbucak

Hayırlı olsun binalarınız

Bu içerik 3043 kez okundu.
Reklam

 

 

         “Özel Proje Alanı” ile de tanıştık Ordulular olarak. İmar yasasını delik deşik eden bu projede ‘sahipler’ istediğini yapabilme özgürlüğüne sahip.

         “Özel Proje Alanı” planlamasının birincisinde satışlar başladı. Vatana, millete hayırlı olsun! Artık ‘modern’, ‘hayalimizdeki evler’ yükselmeye başlayacak. Bu binalar sayesinde Ordu’nun tanıtımı da kolaylaşacak. Ama nasıl bir tanıtım olacak göreceğiz.

         Birincisi Altınordu-Kirazlimanı Mahallesi’nde denize sıfır. Deniz de özel konumda olacak gibi. İkincisi yolda; Durugöl’de yükselecek ‘modern’ ve ‘hayalimizdeki evler’. Bu da hayırlı olsun Ordu’ya. Göklere çıkan binalarla göklere uçacağız sevinçle!

         Üçüncüsü de Karşıyaka Mahallesi’nde.Kuğukent yanında yeşil alan ‘Özel Proje Alanı’ kapsamına alındı. Burası şu an satılmış değil. Bir an önce satılsa da üçüncü ‘modern’ ve ‘hayalimizdeki evler’ yükselse!

         Yeşil alan mı arıyorsunuz? Her taraf yeşil alan. Ordu’nun yüzde doksanı yeşil alan zaten. Dağlarımız dolu; yetmedi mi gir fındık bahçesine yeşilin içinde kaybol. Yeşil alan denildiğinde şehir içinde aramak gerekmez ki, her taraf yeşil. Hatta fazlası var. ‘Yeşil alan isteriz’ diyerek Ordu’nun ‘modern’ ve ‘hayalimizdeki evler’ sayısındaki artışı engellemenin anlamı da yok. Ayrıca bu inşaatlar işsizliği de darbe vuruyor. Ordu’da para hareketini sağlıyor. Dairelerin satışından Ordu bütçesine para da gelecek. Gelen paranın nereden geldiği, rengi önemli mi? Önemli olan paranın gelmesi, haksız mıyım?

         Üç beş kendini bilmez çıkmış, ‘yeşil de yeşil’ diye bağırıp duruyor. Yeşili çok seviyorlarsa yeşil pantolon, yeşil gömlek giysinler; yetinmiyorlarsa yataklarının örtülerini de yeşil yapsınlar. O zaman sabah akşam yeşile doyarlar. Neymiş efendim, Ordu betonlaştırılıyormuş. Artık günümüzde tahtadan bina yapma olanağı var mı ki beton düşmanlığı yapıyorlar. Bunların da işleri güçleri yok, kendilerince oyalanıyorlar. Dedim ya, yeşili çok seviyorlarsa isterlerse köylerine dönsünler; şehirde zorla tutulmuyorlar!

         Ordu’daki bu gelişmelere karşı kimileri var ki bağırıp çağırıyorlar ama boşuna. Onaylayan o kadar çok ki, karşı çıkanları ciddiye almaya da gerek yok. Ha bu arada, hiç ses çıkarmayanlar var. Neden sessiz kalıyorlar anlamış değilim. Çıkarları gereği mi sessiz kalmaları gerekiyor bilmiyorum.

         Ordu’da neler yaşanmadı ki, Karayolları arazisinde kamu binası yapılmak isteniyordu. Buradaki ağaçlara sahip çıkanlar olmuştu. Bunların başka işleri yok zaten. Üç-beş ağaç kesildiğinde gösterilen tepki üzerine o zamanın valisi ‘Ağaçların bir dalına bile zarar verilmeyecek.’ demişti. Doğru söylemişti koca valimiz. Ağaçların dalına zarar verilmedi, çünkü kökünden kesildiler.

         Ne diyeyim: Modern ve hayalimizdeki evler Ordu halkına hayırlı olsun. Umarım halkımız bu dairelerin deniz manzaralı balkonunda bir fincan kahve içme şansınıyakalar.

          Modern ve hayalimizdeki evlerin çoğalmasını diliyorum.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!