YAZIK
Coşkun Özbucak

YAZIK

Bu içerik 2837 kez okundu.
Reklam

Botanik Park yok edilmeye başlanmış. Makineler çalışıyor alanda. Her şey sökülüyor. Yazık…
Karacaömer, Eskipazar ve çevresindekiler yerleri ‘değerlendiği’ için yapılanlara ‘sessizce’ sevinebilirler belki ama halkın çıkarı bakımından bakıldığında genel olarak Botanik Park’ın korunması yönünde görüş belirtilecektir mutlaka. Hem de farklı görüşlerden.
Yapılan iş küçük değil. Yetki sahibi olanlar kimseye sormadan karar verebilir ama bu, böyle sormadan yapılabilecek bir iş değil. Halkın yararına diye yapılan bir yatırımın yok ediliyor. Yine hastane de köprü, yol anlayışı ile yapılıyor. Yap işlet devret modeli. Yeterli hasta olmadığında zararını devlet karşılayacak. Halka sorulsaydı; partilerle, sendikalarla, derneklerle, odalarla toplantılar yapılıp görüş alınsaydı da sonuç görülseydi.
Yazık. Botanik Park yapılırken ‘Ordu için önemli yatırım’ diyenler, övünerek gazete ve televizyonlara açıklama yapanlar neden susuyorlar?
Turizm şehri Ordu için Botanik Park engel mi oluyordu? Yoksa Arapların Botanik Park gibi yerlere önem vermediği mi anlaşıldı? Turizm yatırımları Araplara göre yapılıyor sanıyorum. Ne zaman turizm dense Araplar öne çıkarılıyor. Turizm yatırımı bir kesime yönelik yapılırsa yarın daralma yaşanabilir.
Çeşitli partilerin, derneklerin, odaların Botanik Park’ın yok edilmesi konusunda değerlendirmeleri gazete ve televizyonlarda yer aldı. Botanik Park’ın korunması gerekir diyen çeşitli parti, sendika, dernek ve odalardan hâlâ ses çıkarmayanlar da var. Bu da ilginç aslında. Atı alan Üsküdar’ı geçiyor. Ses çıkarmak için gecikiliyor çünkü yıkım başladı. Ordu’da yaşayanlar bu konuda olumlu ya da olumsuz görüş bildirmeli, görüşlerine göre tutum almalılar.
Yarın Ordu’da nefes alınabilecek bir yer olsun diyorsanız Botanik Park’a sahip çıkmak gerekir. Bunun için hukuksal yol ve diğerleri denenmeli. Yarın iş işten geçmiş olur.
Ordu’da dağlarda, derelerde, ormanlarda yıkımlar oluyor sessiziz. Gözümüzün önünde yıkım var sessiziz. Doğruları söylemek yetmiyor, söylenilen gibi davranmak önemli. Nelerden rahatsız olunuyorsa; mutsuzluk veren ne varsa yok edilmesi gerekmez mi? Olumlu olanı, mutluluk vereni korumak gerekmez mi?
Yazık, Botanik Park yok ediliyor. Bundan rahatsız olanlar kimler, hoşnut olanlar kimler belli değil. Görüş bildirenler var ama yeterli değil.
Sessizlik devam edecek mi?

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!