OLMADI
Gürsel Yıldırım

OLMADI

Bu içerik 1165 kez okundu.
Reklam

Olmadı Sayın Cumhurbaşkanım, olmadı Sayın Başbakanım.

Ordu-Giresun Hava Limanı’nın açılışındaki tutumunuzla beni üzdünüz. Açılıştan bir gün evvel, hatta daha önceleri yapılan işi, yerinde görerek gururla izlemiştim. Çünkü ülkemin ve özellikle yöremin adına çok sevindirici atılımdı. Bu atılım Orduluların, Giresunluların ve tüm Türkiye’min gururuydu. Bu sevinci ortak paylaşmak isterdim.

Ama olmadı. Sayenizde olmadı.

Gerçekleştirdiğiniz her işi kendinize mal ediyorsunuz. Elbette sizin iktidarınız döneminde yapılan işlerden pay çıkarmak hakkınız. Ama bunu tümüyle kendinize mal etmeniz, ötekileştirdiklerinizi zedeliyor.

Hava limanının açılışı yapılmadan İstanbul için biletimi aldım. Şimdi AKP’nin yaptırdığı havalimanından mı uçacağım, yoksa benim vergimle yaptırılan hava limanından mı uçacağım?

İktidarların görevi, kendi dönemlerinde halkın mutluluğunu, refahını sağlayacak adımları atmaktır. Muhakkak ki devlet devamlıdır. Bu devamlılıkta var olduğunuz süreçte görevinizi de yerine getirmek zorundasınız. Demokrasi böyle işler.

Ötekileştirmeye gerek yok. Paylaşmak insanoğlunun en güzel duygusudur. Hırs ve öfkeden uzak durduğumuz sürece layık olduğunuz mevkide var olmaya devam edersiniz.

Tarih bunu bize göstermiştir.

Vatan evlatlarının devletin en yüksek kademelerine yükselmeleri, görev almaları gurur verici bir olaydır. Sizin ve Davutoğlu’nun nereden geldiği kadar ana muhalefet liderinin de nereden geldiği, okuma yazma bilmeyen bir ananın çocuğu olarak siyasetin önemli faktörü olması çok gurur vericidir. Ama ona “Genel Müdür” diye seslenmek hiç hoş kaçmamaktadır. Sayın Bahçeli’nin de “Şerefsiz” ifadesi hoş durmamaktadır.

Düşüncelerinizi beğenmiyor olabilirim. Ancak siz ülkemin Cumhurbaşkanısınız. Kapımı tıkladığınız zaman sizi ağırlamak, kahve ikram etmek benim adabımdır. Sizin de seksen milyon insanımızı aynı gözle görmenizi bekliyorum.

Yaşım yetmiş. 1963’lerde Siirt ilinde görev yaparak bu günlere geldim. İçimdeki sevinç, gurur bulut buluttur. Herkese yeter. Ama siyaset dünyamızın şu günlerde geldiği aşama beni üzmektedir. Kimseyi ötekileştirmeyelim. Kimseye karşı olmaya gerek yok. Muhalefetiyle, iktidarıyla siyaseti edep içinde yaptığımızda ülkemizdeki ayrışma, gerilim de sona erecektir.

Bu konuda size büyük görev düşüyor.

Lütfen.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ