Yurt dışına çıkmak isteyenler PCR testi yaptıracak

Yurt dışına çıkmak isteyenler PCR testi yaptıracak
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Yurt dışına çıkacak olan yurttaşların yaptırması gereken PCR testi ücreti Sağlık Bakanlığı tarafından 110 lira olarak açıklandı. Bakanlık, görev için yurt dışına giden kamu görevlilerinden ise test ücreti alınmayacağını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı tarafından yurt dışına çıkışlarda uygulanan PCR testine başvuranların test işlemlerinin nasıl yapılacağı açıklandı. Yapılan açıklamada, ilgili testin ücretinin 110 lira olduğu duyurulurken, görev için yurt dışına giden kamu görevlilerinden  ücret talep edilmeyeceği ifade edildi. Yurt dışına çıkmak isteyenler, gitmek istediği ülkenin PCR testi istemesi durumunda uçak bileti ve varsa görev kağıdının dilekçeye eklenmesiyle Bakanlık tarafından belirlenen laboratuvarlara başvurabilecek. Türkiye genelinde belirlenen şu an için toplam 137 laboratuvar bulunuyor.

Ayrıca, yurt dışına çıkışlarda gideceği ülke tarafından PCR testi istenen vatandaşlara yapılacak test işlemleri hakkında Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün internet sitesindendetaylı bilgi alınabilecek. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor