Yeniden başlıyoruz...

Yeniden başlıyoruz...
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Sağlık Bakanlığı Ordu’da yeni hastaneyi Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi yanında inşa edecek.

Şehir Hastanesi için 3 yıl süren yer tartışması, “aklın yolunun bir” olduğunu bir kez daha gösterdi. Yeni hastane için Ordu Üniversitesi tarafından daha önce kamulaştırılan 300 dönümlük arazi uygun bulundu.

3 yıl boşa geçti

Ordu’da yapılması düşünülen Şehir Hastanesi için yer tartışması nedeniyle 3 yıl boşa geçti. Şimdi yeni yer ile süreç yeniden başlıyor. Botanik Park arazisi konusunda ısrarcı olunmasaydı bugün Şehir hastanesi çoktan hizmete açılmış olacaktı.

Geçtiğimiz ay içerisinde bir heyet ile birlikte Ordu’ya gelen Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı Dursun Duyar, yeni hastane için Ordu Üniversitesi’ne ait 300 dönümlük araziyi gezdi. Proje çalışmaları devam eden ve projenin sonlandırılmasını takiben ihalesine çıkılacak olan hastane arazisi üzerinde incelemelerde bulunuldu, hazırladığı rapor ile de yer konusu kesinlik kazandı.

900 yatak

Bu ay içinde ihalesi yapılması planlanan 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi, Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 2020 yatırım programına alınmıştı.

216 bin metrekare kapalı alana sahip olacak Ordu Şehir Hastanesi’nin inşaatına da sonb aharda başlanılması planlanıyor. 878 milyon 620 bin 240 TL’lik yatırım, Yap-İşlet-Devret modeli yerine genel bütçe imkânları ile devlet tarafından yapılacak.

2023’de açılacak

Bu yıl için 157 milyon 273 bin 23 TL bütçe ayrılanOrdu Şehir Hastanesi’nin 2023 yılında tamamlanarak hizmete açılması planlanıyor. Gözde Özgür/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor