"YENİ VALİ DAHA HASSAS OLMALI"

Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, Kocaeli'ne atanan eski vali Seddar Yavuz'un AK Parti İl Başkanı’ndan daha politik olduğunu belirterek, yeni vali Tuncay Sonel'den bu konuda hassasiyet beklediklerini söyledi.

Ordu için yıllardır her şeyi konuştuklarını, kendilerinin muhalefet olarak işleri takip ettiklerini ve sorunların çözümü için somut adımlar beklediklerini aktaran Torun, yeni Ordu Valisi Tuncay Sonel’den bu konuda hassasiyet beklediklerini dile getirdi.

"Söze değil, icraata ihtiyaç var"

Torun,  şunları kaydetti; “Ordu’da yılardır her şeyi konuşuyoruz. Ama somut hiç bir şey gelişme yok. Sorunu çözecek iktidar milletvekilleri. Ordulu vatandaşlardan sorunu çözme iradesini yetkiyi aldılar. Bunun için bir mazeret yok. İktidar milletvekilleri bir araya gelsinler, görüşsünler. Sonuçta özellikle geçmiş Ordu Valisi Seddar Yavuz için söylüyorum. Yeni gelen Vali Tuncay Sonel  bu konuda daha hassas olur. Eski Vali, AK Parti İl Başkanı’ndan daha politikti.  Bir siyasetçiden daha etkiliydi. Ordu Valisini seçen iktidar, gönderen de onlar. Yetki veren de onlar. Kamu görevlilerini atayanlar da onlar. Bürokrasiye de hakim olanlar da onlar. Mazereti yok, telafisi yok. Ordu’nun lafa değil, Ordu’nun söze değil, Ordu’nun icraata, sorunları çözmeye ihtiyacı var."

Hükümeti de eleştiren Torun; "Türkiye’de adaletsizliği ve hukuksuzluğun en büyük suçlusu bu iktidar olup, ülkenin geleceğini tehlikeye sokan bu iktidar ve hükümettir. Millet kan ağlıyorken, bunlar zevki sefa içerisindeler” dedi.

CHP'li belediyelerin bu zorlu süreçte bile vatandaşların yanında olduğunu belirten Torun, maalesef devletin yapması gereken birçok konuyu CHP'li belediyeler sayesinde aştıklarını söyledi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor