istanbul escort

YENİ OTOGAR DA ÇEVRE YOLUNU BEKLİYOR

YENİ OTOGAR DA ÇEVRE YOLUNU BEKLİYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılmakta olan yeni otogar, Çevre Yolu’nun tamamlanmasından sonra hizmete sokulacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Altınordu ilçesi Eskipazar mevkiinde TOKİ ve Memurkent konutlarının bulunduğu bölgede inşaat çalışmaları devam eden yeni otobüs terminalinin sadece şehirlerarası otogar olarak değil, kentin günlük ulaşım ihtiyacına hizmet veren ilçe minibüslerinin de toplanma alanı olacağını söyledi.

Başkan Tekintaş, “Toplam 22 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilen yeni terminalimiz ile birlikte kentimizin uzun yıllar beklediği önemli bir hizmeti daha hayata geçirmiş olacağız. 3 bin 177 metrekarelik terminal binasından oluşan projede, 18 adet kırsal terminal park alanı (ilçe minibüsü), 32 adet otobüs park alanı (şehirler arası), 54 adet minibüs park alanı, 16 adet midibüs park alanı, 90 araçlık kapalı otopark, 60 araçlık açık otopark, 28 adet peron, 2 adet kafeterya ve 6 adet dükkân bulunuyor” dedi.

Çevre dostu otogar

Çevre yolunun açılması ile birlikte hizmete girecek yeni otogarın kendi enerjisini üretecek örnek bir proje olarak da gösterildiğini belirten Başkan Engin Tekintaş, “Hayata geçireceğimiz proje, standardı yüksek güneş panelleri ile yıllık tahmini 322 bin KW elektrik üretecek. Bu kapsamda, güneş enerjisi sistemiyle kendi elektriğini üretecek, ısı pompasıyla ısıtma ve soğutma sistemini sağlayacak çevre dostu bir bina kurgulandı” diye konuştu. Yusuf Can Erişen/Ordu Hayat

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
BİRLEŞME TAMAM GİBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!
U13 LİGİ'NDE DEV DERBİ!