"YEDİĞİNİZ BAL ARI GÖRMÜYOR"

Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, TBMM Meclis Araştırma Komisyonunda söz alıp, komisyon üyelerine, "Türkiye'de arı görmemiş bal üretiliyor. Marketlerde satılan ve turizm merkezlerinde güvenli diye yediğiniz balların çoğu arı görmüyor." dedi.

 

Türkiye'de bal üretiminde sıkı denetimler gerektiğini aktaran Adıgüzel, bunu defaten söylemesine karşın hala glukoz şurubundan bal üretildiğini ve bunun da özellikle gelecek nesiller açısından tehlike oluşturduğunu dile getirdi.

"Bir gram yol alamadık"

TBMM Meclis Araştırma Komisyonunda söz alan Adıgüzel, şunları kaydetti; "Piyasada üretilen balların yarısı, şekerden üretilmiş demiyorum, altını çizerek söylüyorum; arı görmemiş bal. Arıya şeker verip bal yapabilirsiniz. Ama tamamen fabrika ortamında arıyla alakasız, glukoz şurubundan bal yapılıyor. Marketlerde satılan ve turizm merkezlerinde güvenli diye yediğiniz balların çoğu arı görmüyor. Ordu, bal üretiminde 1'nci, Türkiye, dünyada da ikinci. Bal üretiminde öncü olan bir ilin milletvekili olarak bunu sürekli dile getirmeme rağmen burada bir gram yol alamadık. Özellikle bu denetimin yapılması, iyi ve kaliteli bal üreten çiftçilerimizi desteklemek anlamına gelmiyor. Çoluğumuza çocuğumuza ve önümüzdeki, nesle sağlıklı bir şeyler yedirmekten bahsediyorum. Bunu balla örneklendiriyorum ama her gıda da bunun örnekleri var."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!