YASON DA BÜYÜKŞEHRE GEÇİYOR

YASON DA BÜYÜKŞEHRE GEÇİYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

Restorasyonu tamamlanan Taşbaşı Kilisesi'nin ardından Yason Burnu da Ordu Büyükşehir Belediyesi'ne devredilecek.

 

Taşbaşı Kilisesi'nin, Ordu Büyükşehir Belediyesi himayesine geçmesi için resmi yazışmalar beklenirken, Yason Burnu Yarımadası'nın da yazışmaların ardından devrinin yapılacağı belirtildi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Taşbaşı Kilisesi ile birlikte Yason Burnu’nda da turizm adına çalışma yapması beklenirken, İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, 14 dönüm alanın kamulaştırıldığını ve çevre düzenlemesinin yapılacağını aktararak, Yason Burnu'nda Büyükşehir'le birlikte keyif alınabilecek bir destinasyonun ortaya çıkacağını söyledi.

"Keyifli bir destinasyon olacak"

İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak, Yason Burnu'nun da Büyükşehir Belediyesi'ne devredileceğini aktararak; "Önümüzdeki günlerde Yason Kilisesi'nin çevre düzenlemesi yapılacak, ihalesi de yapıldı. 14 dönüm alan kamulaştırılmıştı. Çevre düzenlemesiyle beraber orada yeni bir alan oluşacak. Sosyal donatı alanları, yürüyüş alanları, günübirlik ihtiyaçların giderilebildiği alanlar oluşacak. Bunların hepsi tamamlandıktan sonra insanların rahatça gidip dinlenebileceği, keyif yapabileceği bir destinasyon alanına dönüşecek. Büyükşehrin çalışmalarıyla inşallah Yason Kilisesi, ören yeri halini alır ve ücretli giriş olur. Hiç olmazsa hobi olmaktan çıkar, ilimize hem değer katmış olur hem de ekonomik anlamda gelir getirmiş olur." dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada ise, yabancı turistler, özellikle de Hristiyanlar için görülmesi gereken önemli bir mabet olan Yason Kilisesi'nin yanında, papaz evi olarak kullanıldığı bilinen yapının da restore edileceği kaydedildi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!