"Yaşanabilir bir şehir hazırlayacağız"

Bu içerik 0 kez okundu.

Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, 31 Mart seçimlerinin ardından gerçekleştirdiği ilk Muhtarlar Toplantısında mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

 

31 Mart Mahalli İdareler seçimleri sonrası Muhtarlar Toplantısının ilki Altınordu Belediye Meclis Salonu’nda 3 grup halinde yapıldı. 3 gün süren toplantılara Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı.  

Muhtarların öneminden bahseden Tören, "Ben sizin en yakın mesai arkadaşınızım. Demokrasinin piramidinin mihenk taşı sizlersiniz. Öğreneceklerimiz var, öğreteceklerimiz var, birlikte yürüyeceğimiz bu yolculukta birbirimizle dayanışma içerisinde olacağız." dedi.

"İstihdam sahaları oluşturacağız"

Başkan Tören, çocuklara ve gençlere yaşanabilir ve sürdürülebilir bir şehir hazırlamak istediklerini vurguladı. Bu çalışmaları hep birlikte omuz omuza yapacaklarını dile getiren Başkan Tören, “Bizler bu milletin bu necip evlatları ve temsilcileriyle omuz omuza inşallah bu şehrin geleceğine, bu şehrin yarınlarına ama en çokta yarınları ve gençleri olan çocuklarına inşallah yaşanılabilir bir şehir, sürdürülebilir bir şehir hayal edip hazırlamamız gerekiyor. Bunu da kazma kürek belediyeciliğinin ötesine geçip öyle yapmak zorundayız. Gençlerimizin doğduğu yer de doyması için en önemli formül ise üretim ekonomisidir. Bu şehirde bilgi toplumunu ve yaratıcı endüstri altyapılarını oluşturarak yeni istihdam sahalarını birlikte oluşturacağız” diye konuştu.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR