Yaralı baykuş koruma altında

Yaralı baykuş koruma altında
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ünye İlçesi Cevizdere mevkiinde Selman Demir adlı vatandaş tarafından bulunan yaralı Kulaklı orman baykuşu  (Long-eared Owl ) Asio otus tedavi edilmesi için Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alındı.

Duyarlı vatandaş Selman DEMİR Ünye ilçesi Cevizdere kırsalında yaralı bir baykuş buldu. Kuşu, Ünye Orman İşletme Müdürlüğü santralindeki görevli personel Abdullah Serdaroğlu’na teslim etti. Orman İşletme Müdürlüğü santralinde görevliler durumu Doğa Koruma Milli Parklar Ünye Şefine ihbar etti. Ünye Şefi Saygın Yıldırım’ın yönlendirdiği Doğa Koruma ve Milli Parklar Ordu Şube Müdürlüğü ekipleri, kanadından yaralı olduğu ve dünyada popülasyonu azalama eğiliminde olan Kulaklı Orman Baykuşu olduğu tespit edilen baykuşu  koruma altına aldı.

Tarla fareleri ile besleniyor

Doğal ortamında genellikle geceleri küçük kuş türleri ile tarla farelerini avlayarak beslenen Yaralı Baykuş gerekli tedavileri yapılıp, rehabilitasyon süreci tamamlanıp, tamamen sağlığına kavuştuktan sonra doğal ortamına bırakılacak. Haber merkezi

 

 

 

   

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!