“YANLIŞTAN DÖNÜN!”

“YANLIŞTAN DÖNÜN!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

            Büyükşehir Belediyesi’nin “Deniz Yıldızı” projesine deniz dolgusu nedeniyle karşı çıkan Çevre Derneği ve diğer sivil toplum kuruluşlarına destek veren Emek Partisi, projeden vazgeçilmesini istedi.

Emek Partisi Altınordu İlçe Başkanı Yusuf Kaya, “Ordu sahili dolgularla halktan uzak hale getirildi. Yeni dolgular ihanet aşamasına geldi.” Dedi.

“Enver Yılmaz kıyıları doldurdu. Şimdi Hilmi Güler devam ettiriyor” diyen Kaya, şu açıklamayı yaptı;

“Betonlaşma sürüyor!”

“Ordu yıllarca önce kıyısını koruyan bir il olarak örnek gösteriliyordu. Şimdi korunan kıyılar parça parça yok ediliyor. Kıyılar dolduruluyor. Betondan bıktık. Yeni dolgu projesi olan Deniz Yıldız projesi iptal edilmeli. Ordu Çevre Derneği’nin belirttiği gibi davası devam eden bir yerde nasıl proje yapılıyor, kabul edilebilir değil.

            Teleferik bölgesinde insanlar deniz kenarına iniyor, kumsalda dolaşıyor, denize ayaklarını sokuyor. Özellikle de çocuklar için önemli bir alan. Ancak buranın kayalarla doldurulması Ordu’ya ihanetin devam ettirilmesi olur. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler’e çağrımız, yanlıştan dönmesidir.”

            Sırrıpaşa Caddesi’nde yapılan çalışmalarda tarihi dokunun korunmasını da isteyen Yusuf Kaya, “Ordu’nun geçmişi olmasına karşın nedense mantolama ile yok ediliyor. Caddede eski taş binalar bulunuyor. Bunlar gün yüzüne çıkarılması daha iyi olmaz mıydı? Yeni yapılan binalar arasında taş binaların korunması saygı görürdü. Geç kalınmış değil, eski taş binalar görünür hale getirilmelidir. Hata cadde beyaz taşlarla döşenerek geçmiş yaşatılabilirdi.” dedi. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!