Y I K I L A C A K!

Y I K I L A C A K!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Eylül ayı 1. Olağanüstü meclis toplantısında daha önce iptal edilen nazım imar planına yönelik 4 tane itiraz dilekçesi sunuldu. Belde Evler için yapılan itirazlar, meclis kararıyla reddedildi.

Meclisten itirazlara red çıktı

 

Kirazlimanı Mahallesi'nde bulunan Belde Evler projesi hakkında verilen imar planı iptal kararına karşılık dün Köksal Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile 3 daire sahibi itirazda bulundu. Meclisten red kararı çıktı

"Devlette devamlılık esastır"

'Biz burada halkımızın anayasal ve kişisel hakkını korumak durumundayız ve aynı zamanda şehrimizin çevresel, önemini etkisini gözetmek durumundayız' diyen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şunları kaydetti; "Burada bir yanlışlık yapıldıysa da yanlışı düzeltmek durumundayız. Dolayısıyla ben meclisimizin buradaki isabetli kararına daha evvelden olduğu gibi bundan sonraki alacağı karar ne olursa olsun teşekkür ediyorum. Bunun neticesi olarak da hukuk devletindeyiz, bunun gereği neyse yapılacaktır. İncelemeler yapılacak, önce yanlışlığı düzeltmemiz gerekiyor çünkü burada bir yola girdik, bu yolda bir yanlışlığı düzeltmek istiyoruz. Devlette devamlılık esastır ama hatalar esas değildir. Dolayısıyla biz bunu düzeltmek durumundayız. Böyle bir sahilde yapılan toplu konutların olduğu yerde karar alınmış, burası aynı zamanda halkımızın anayasal hakkı olan, kıyıların kullanımı onların hakkı olan bir yer bu noktaya gelinmiş."

"Emsal teşkil edecek"

Güler, yanlıştan dönmek gerektiğini belirterek; "Biz eğer bunu devam ettirdiğimiz durumda bahsedilen tazminatlar çok daha yüksek olacaktır. Ordu halkı için emsal teşkil edecek, orada buna göz yumduğumuz takdirde emsal teşkil etmiş olacaktır. Dolayısıyla biz bunu düzeltmek durumundayız ve geldiğim andan itibaren de onlara bunu ifade ettik ve şimdide düzeltmek için meclisimizin aldığı karar doğrultusunda yolumuza devam etmek istiyoruz. Yanlışın neresinden dönülse kardır diyerek devam edeceğiz. Bu bir süreç burada bitmiyor, devam edecek arzumuz hukuk devletinin çerçevesi dahilinde bunu çözmek ve Ordumuzu korumak ve güzelleştirmek. Yapılan işlemlerin doğru olması lazım ki sizden ve bizden bir şey istesinler. Ordu hepimizin dolayısıyla bu güzellikleri bu kaynakları zenginlikleri bütün halkımız bundan faydalanacak. Buradaki yapmak istediğimiz şey bir yanlışı en az zararla çözüme kavuşturmak." dedi.

Ordu Hayat/ Samet Sezer

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ALTINORDU İÇİN VARSA YOKSA LADİK!
ALTINORDU İÇİN VARSA YOKSA LADİK!
KADIN FUTBOLCULAR 9 KASIM'DA SAHADA
KADIN FUTBOLCULAR 9 KASIM'DA SAHADA