Vural ve Gönül’e son görev

Vural ve Gönül’e son görev
Bu içerik 0 kez okundu.

2 eski Ordu Milletvekili bugün son yolculuğuna uğurlanacak

 

Ordu eski milletvekillerinden Orhan Vural ile Kemal Gönül, aynı gün öldü, aynı gün son yolculuğuna uğurlanacak.

Ordu’da bir dönem siyaset ve sosyal yaşama damga vuran Orhan Vural 1932 yılında Ordu’da doğmuştu. Ankara üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Orhan Vural Fransızca biliyordu. Edebiyata, Sanata ve Gazeteciliğe çok düşkündü. Serbest Avukatlık yapan Orhan Vural, Halkevi Başkanlığı, Paris Büyükelçiliği Çalışma Müşavirliği Hukuk Uzmanlığı da yaptı.- III. (XIV) Dönem Ordu Milletvekili - Cumhuriyet Senatosu Ordu Üyesi (05.06,1977 - 12.09.1980) olarak görev yaptı. Türkiye - Avrupa Ekonomik Topluluğu Karma Parlamento Komisyonu Türk Grubu üyesi ve Başkanlığı da yapan Orhan Vural‘ın Meltem ve Volkan Türk Vural adlı iki çocuğu bulunuyor. 

Vural’ın cenazesi bugün Ankara Kocatepe camiden kaldırılacaktır.Dost ve akrabalarına duyurulur.

İlk bağımsız vekil

Ordu Eski Milletvekili Mustafa Kemal Gönül de hakkın rahmetine kavuştu. Mustafa Kemal Gönül XV. dönem Ordu Bağımsız Milletvekili seçildi. 1922 Ordu/Gölköy doğumlu olan Gönül,5 Haziran 1977 Milletvekili seçimlerinde MHP Ordu Milletvekili adayı olarak seçimlere girdi. MHP Ordu İl barajını aşamadığı için vekil seçilememişti.

Beşiktaş eski Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın dayısı olan15. Dönem Ordu Milletvekili Mustafa Kemal Gönül’ün cenazesi de bugün, Levent Camisi’nde Cuma namazını müteakiben kılınacak cenaze namazından sonra Ulus mezarlığında toprağa verilecek. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor