Vosvos Şenliği için hazırlıklar başladı

Vosvos Şenliği için hazırlıklar başladı
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla bu yıl 15'ncisi yapılacak olan Ordu Vosvos Şenliği için Turnalık Yaylası Çelikkıran Obasındaki kamp alanında hazırlıklar başladı.

 

Daha önce büyük katılımların olduğu Ordu Vosvos Şenliği'ne bu sene de ortalama 200 Vosvosun katılması bekleniyor.

İlk olarak Fikret Türkyılmaz’ın Belediye Başkanlığı döneminde 1995 yılında başlayan ve bugüne kadar 14 kez düzenlenen Ordu Vosvos Şenliği işçin geri sayım başladı.

Kabadüz Belediye Başkanı Yener Kaya, "Bu yıl 1-7 Temmuz tarihleri arasında 15. gerçekleştirilecek olan Ordu Vosvos Şenliği için Turnalık Yaylası Çelikkıran Obasındaki kamp alanında hazırlıklar hızla devam ediyor. Türkiye’nin dört bir yanından Vosvos ve doğaseverlerin katılacağı Vosvos Şenliğinin ilçemizdeki ayağının en güzel şekilde gerçekleşmesi ve konuklarımızın rahat etmeleri için kamp alanındaki eksiklikleri gideriyoruz." dedi.

1-7 Temmuz tarihleri yapılacak 15. Vosvos Şenliği’nde Türkiye’nin her yerinden gelen vosvoslar, Ordu’nun Ünye, Fatsa ilçelerinde turladıktan sonra en eski yerleşim alanı olan, 3 bin 500 yıl önce Doğu Roma İmparatorluğu döneminde ’Argonot Efsanesi’nin" yaşandığı ve anısına kilise yapıldığı Yason Burnu’nda toplanacak. Geceyi kuracakları çadırlarda geçirecek olan vosvosseverler, Perşembe ilçesini turladıktan sonra Boztepe’ye çıkacak. Burada Ordu pidesini tattıktan sonra Eskipazar Vadisi’nde bulunan Doğu Karadeniz Bölgesinin ilk bilimsel arkeolojik kazısının yapıldığı Kurul Antik Yerleşimini ziyaret edecek olan vosvosseverler, daha sonra Turnalık yaylasındaki vosvos kampına ulaşacak. Çambaşı yaylasında trekking yapacak olan vosvosseverler, sırasıyla Yeşilce, Armut Alağı, Kaleboynu Obası, Ablak Taşı, Semen Obası’nda şapel ziyareti, Yaprakbaşı ve Karagöl’e geçecekler.

Vosvos tutkunları, 7 gün boyunca Ordu ilinin eşsiz yaylaları ile doğal güzelliklerinin keyfini çıkaracak.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!