“VIP operasyonu!”

“VIP operasyonu!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu-Giresun Havaalanı’nda yaşanan VIP krizi ile ilgili açıklama yapan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, Valiye yönelik bir hakaret olmadığını söyledi.

Trabzon’dan Ordu’ya kadar CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun yanında olduğunu belirten Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, şu bilgileri verdi;

“Bu olay Trabzon’da başladı. Trabzon Havaalanı’nda VIP’e İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile sayın Ekrem İmamoğlu aynı anda geldiler. Soylu, orada bekleyen kalabalığı, insanların tepkisini hazmedemedi. Akabinde zaten yaptığı açıklamada Ekrem İmamoğlu’nun VIP’ten gelmemesi yönünde bir not düşmüştü. Bize yolumuz boyunca gösterilen inanılmaz ilgiyle birlikte bütün bunların sonucunda Ordu’da valinin operasyonu başladı.

VIP görevlilerinin yerine polis

Havaalanına intikal ettiğimiz de normal VIP görevlilerinin olmadığını onun yerine 50-60 kadar polisin orada mevzilendiğini gördüm. Ekrem İmamoğlu’nun kendisinin VIP’ten geçme gibi isteği olmadı. Ordu’nun misafiri olduğu için kendilerinin en iyi şekilde ağırlamak adına biz VIP’ten geçirmek istedik.

Hakaret değil, teşekkür

Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Ordu Valiliğinin yaptığı yazılı açıklamada iddia edildiği gibi asla ‘bu vali tam bir it’ şeklinde bir ifadesi olmadı. Bu kadar olaya rağmen polislere yada oradaki görevlilere olumsuz herhangi bir ifadesi olmadı. Hatta Sayın Ekrem İmamoğlu ayrılırken onlara teşekkür etti.” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor